



Monster Open Ear AC336 True Wireless Earbuds
$29.99 • View Prices • By Monster
Monster Open Ear AC336 True Wireless Earbuds is a Wireless Open Ear TWS Earbuds. It has a 13 mm Dynamic driver. It offers up to 7 hours per earbud and 21 hours total with case battery life. Notable features include Microphone, ENC, Voice Assistant, Sweat Proof and Water Resistant.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
Monster Open Ear AC336 True Wireless Earbuds price in United States is $29.99. The lowest price is available at Amazon.
- Price History
- Set Price Alert
- View Prices
Features
- TWS Earbuds
- Open Ear
- Wireless
- Bluetooth 6.0
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 13 mm Driver
Monster Open Ear AC336 True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- Open Ear
- Wireless
- Bluetooth 6.0
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 13 mm Driver
General
| Brand | Monster |
| Model | Open Ear AC336 |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | Open Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 6.0 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Touch Control |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IPX6 Rated, Type-C Charging, LED Indicator |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 13 mm |
| Driver Type | Dynamic |
| Environmental Noise Cancellation | Yes |
| Other Features | Pure Monster Sound |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Charging Cable, Charging Cable, User Manual |
Power Features
| Battery | 10 min Charge= 2 hour of Playtime |
| Battery Life | 21 hours (With Case) 7 hours (Earbuds) |
| Charging Time | 1 hour (Case) |
Monster Open Ear AC336 True Wireless Earbuds Prices
19% (price dropped by $6 in one month)
Monster Open Ear AC336 True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of Monster Open Ear AC336 True Wireless Earbuds below. The current price is $29.99. Over the past month, there has been a decrease of $6 in the price.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With


Soundcore P41i True Wireless Earbuds vs JBL Tune Buds True Wireless Earbuds
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Apple AirPods Pro 2
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Bose QuietComfort True Wireless Earbuds (2nd Gen)
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs CCA Xyrra Wired Earphones
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs EarFun Air Pro 4 True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.















