




Motorola Moto Buds 135 TWS Earbuds
$54.55 • View Prices • By Motorola
Motorola Moto Buds 135 TWS Earbuds is a Wireless In the Ear TWS Earbuds. It has a 5.2 mm Dynamic Driver driver. It offers up to 6 hours per earbud and 18 hours total with case battery life. Notable features include Microphone, Voice Assistant, Sweat Proof, Water Resistant and Deep Bass.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
Motorola Moto Buds 135 TWS Earbuds price in United States is $54.55. The lowest price is available at Amazon.
- Price History
- Set Price Alert
- View Prices
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.2
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 5.2 mm Driver
Motorola Moto Buds 135 TWS Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.2
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 5.2 mm Driver
General
| Brand | Motorola |
| Model | Moto Buds 135 |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.2 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Monaural | Yes |
| Controls | Touch Control |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IPX5 Rated, Fast Pair technology, LED Battery Indicator, Type-C Charging |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 5.2 mm |
| Driver Type | Dynamic Driver |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Charging Case, USB Charging Cable, Additional Eartips, Quick User Guide |
Power Features
| Battery | Lithium-ion |
| Battery Life | 18 hours (With Case) 6 hours (Earbuds) |
| Charging Time | 2 hours (Case) |
Motorola Moto Buds 135 TWS Earbuds Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
Motorola Moto Buds 135 TWS Earbuds Price History
You can check the price history of Motorola Moto Buds 135 TWS Earbuds below. The current price is $54.55. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Soundcore H30i Wireless Headphones vs Edifier W820NB Plus Wireless Headphones
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Apple AirPods Pro (3rd Generation)
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Sony WF-1000XM5 True Wireless Earbuds
CMF Buds 2 vs Nothing Ear True Wireless Earbuds
Skullcandy Hesh 540 ANC Wireless Headphones vs Skullcandy Crusher PLYR 720 Wireless Gaming HeadphonesDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.

















