





Motorola Moto Buds 600 ANC TWS Earbuds
$90 • View Prices • By Motorola
Motorola Moto Buds 600 ANC TWS Earbuds is a Wireless ANC In the Ear TWS Earbuds. It has a 10 mm Dynamic driver. It offers up to 6 hours per earbud and 26 hours total with case battery life. Notable features include Microphone, ENC, Voice Assistant, Sweat Proof and Water Resistant.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
Motorola Moto Buds 600 ANC TWS Earbuds price in United States is $90. The lowest price is available at Amazon.
- Price History
- Set Price Alert
- View Prices
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.2
- Active Noise Cancellation
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
Motorola Moto Buds 600 ANC TWS Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.2
- Active Noise Cancellation
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
General
| Brand | Motorola |
| Model | Moto Buds 600 ANC |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Design and Body
| Dimensions | 52 x 65 x 32 mm |
| Weight | 43 g (With Case) |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.2 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes, Google Assistant |
| Water Resistant | Yes |
| Monaural | Yes |
| Controls | Touch &b Tap |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IPX5 Rated, LED Indicator, Type-C Charging, Fast Pair technology, Ultra Low Latency, Clear Voice Capture, Dual Pairing |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 10 mm |
| Driver Type | Dynamic |
| Noise Reduction | 35dB-Hybrid Noise Cancellation |
| Active Noise Cancellation | Yes, Hybrid ANC |
| Environmental Noise Cancellation | Yes |
| Other Features | Snapdragon Sound Technology |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Charging Case, USB Charging Cable, Quick User Guide, Additional Eartips |
Power Features
| Battery Capacity | 500 mAh (Case), 45 mAh Per Earbud |
| Battery | 15 min Charge= 1.5 hour of Playtime |
| Battery Life | 26 hours with Case (ANC Off) 6 hours (Earbuds with ANC Off) 5 hours (Earbuds with ANC On) |
| Charging Time | 2 hours (Case) |
Motorola Moto Buds 600 ANC TWS Earbuds Prices
6% (price dropped by $5 in one month)
Motorola Moto Buds 600 ANC TWS Earbuds Price History
You can check the price history of Motorola Moto Buds 600 ANC TWS Earbuds below. The current price is $90. Over the past month, there has been a decrease of $5 in the price.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

EarFun Air Pro 4 True Wireless Earbuds vs Sony WF-1000XM5 True Wireless Earbuds
JBL Live Pro 2 TWS Earbuds vs Bose QuietComfort Earbuds II TWS Earbuds
Beats Studio Buds Plus TWS Earbuds vs Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds
Skullcandy Hesh 540 ANC Wireless Headphones vs Skullcandy Crusher PLYR 720 Wireless Gaming Headphones
Soundcore P41i True Wireless Earbuds vs JBL Tune Buds True Wireless Earbuds
JBL Tune Buds 2 True Wireless Earbuds vs Soundcore P41i True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.

















