
Noise Air Buds Pro True Wireless Earbuds
$12.83 • Out Of Stock • By Noise
Noise Air Buds Pro True Wireless Earbuds price in United States starts from $12.83.
- Share
This Headphone And Earphone is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$12.83
Search
Features
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.0
- Active Noise Cancellation
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
OUT OF STOCK
Noise Air Buds Pro True Wireless Earbuds Specs
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.0
- Active Noise Cancellation
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
General
| Brand | Noise |
| Model | Air Buds Pro |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.0 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Monaural | Yes |
| Controls | Touch |
| Call Controls | Attend/Reject calls |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IPX5 Rated, Transparency Mode |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 10 mm |
| Active Noise Cancellation | Yes |
| Other Features | Active Noise Cancellation |
Power Features
| Battery | 20 hours With Charging Case |
| Battery Life | 4 hours (ANC Off) |
| Charging Time | 1.5 hours |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damages |
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Noise Air Buds Pro True Wireless Earbuds vs OPPO Enco Buds 2 True Wireless Earbuds
Noise Air Buds Pro True Wireless Earbuds vs Noise Buds N1 Pro True Wireless Earbuds

JBL Tune Flex True Wireless Earbuds vs JBL Tune 130NC TWS Earbuds
Sennheiser Momentum Sport TWS Earbuds vs OnePlus Buds Pro 3
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Sony WF-1000XM6 True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.












