






Number Super Buds GT M9 Gaming True Wireless Earbuds
$12.53 • View Prices • By Number
Number Super Buds GT M9 Gaming True Wireless Earbuds price in United States starts from $12.53.
- Share
$12.53
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.4
- Active Noise Cancellation
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
Number Super Buds GT M9 Gaming True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.4
- Active Noise Cancellation
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
General
| Brand | Number |
| Model | Super Buds GT M9 Gaming |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.4 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes, Quad Mic |
| Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Monaural | Yes |
| Controls | Touch |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IPX5 Rated, LED Digital Battery Display, Type-C Charging, 35ms Low Latency, RGB Running LEDs, Dual Pairing |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 13 mm |
| Driver Type | Dynamic |
| Active Noise Cancellation | Yes, 32dB |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Charging Case, Type C charging cable, 2 set of silicon tips |
Power Features
| Power Input | DC5V/1A |
| Battery | Lithium Polymer |
| Battery Life | 60 hours with Case (ANC Off) |
| Charging Time | 2 hours (Case) |
Warranty
| Warranty | 1 year, Brand Warranty |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damages |
Number Super Buds GT M9 Gaming True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of Number Super Buds GT M9 Gaming True Wireless Earbuds below. The current price is $1,199. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Number Super Buds GT M9 Gaming True Wireless Earbuds vs CMF Buds 2a
Number Super Buds GT M9 Gaming True Wireless Earbuds vs TRIGGR Raptor True Wireless Earbuds

OnePlus Buds Pro 3 vs Sennheiser Momentum True Wireless 4 Earbuds
Soundcore P31i True Wireless Earbuds vs Soundcore P40i True Wireless Earbuds
Sony WH-1000XM6 Wireless Headphones vs Apple AirPods MaxDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.
















