




OnePlus Buds Z2 True Wireless Earbuds
$25.99 • View Prices • By OnePlus
OnePlus Buds Z2 True Wireless Earbuds price in United States starts from $25.99.
- Share
$25.99
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.2
- Active Noise Cancellation
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 11 mm Driver
OnePlus Buds Z2 True Wireless Earbuds Specs
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.2
- Active Noise Cancellation
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 11 mm Driver
General
| Brand | OnePlus |
| Model | Buds Z2 |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.2 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| Microphone | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Touch |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IP55 Rated, Fast Charging |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Impedance | 32 ohm |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 11 mm |
| Driver Type | Dynamic |
| Noise Reduction | 40dB |
| Active Noise Cancellation | Yes |
| Other Features | Active Noise Cancellation |
Power Features
| Battery Life | 20 hours (ANC Off) |
| Charging Time | 1.5 hours |
Warranty
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damages |
OnePlus Buds Z2 True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of OnePlus Buds Z2 True Wireless Earbuds below. The current price is $2,494. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
2 Comments Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

OnePlus Buds Z2 True Wireless Earbuds vs OnePlus Bullets Z3 Wireless Neckband
OnePlus Buds Z2 True Wireless Earbuds vs OnePlus Buds 4
OnePlus Buds Z2 True Wireless Earbuds vs OnePlus Nord Buds 4 Pro
OnePlus Buds Z2 True Wireless Earbuds vs OnePlus Nord Buds 3
OnePlus Buds Z2 True Wireless Earbuds vs OnePlus Buds 3 True Wireless Earbuds
OnePlus Buds Z2 True Wireless Earbuds vs OnePlus Bullets Wireless Z2 ANC NeckbandDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.














