














QCY Crossky C50 True Wireless Earbuds
$29.99 • Out Of Stock • By QCY
QCY Crossky C50 True Wireless Earbuds is a Wireless Open Ear TWS Earbuds. It has a 10.8 mm Dual Magnets Driver And Carbon Fiber Diaphragms driver. It offers up to 7.5 hours per earbud and 35 hours total with case battery life. Notable features include Microphone, Voice Assistant, Sweat Proof, Water Resistant and Deep Bass.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
This Headphone And Earphone is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$29.99
Search
QCY Crossky C50 True Wireless Earbuds price in United States is $29.99. The lowest price is available at Amazon.
Features
- TWS Earbuds
- Open Ear
- Wireless
- Bluetooth 6.0
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 10.8 mm Driver
OUT OF STOCK
QCY Crossky C50 True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- Open Ear
- Wireless
- Bluetooth 6.0
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 10.8 mm Driver
General
| Brand | QCY |
| Model | Crossky C50 |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | Open Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 6.0 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes, 4 Microphones With a Beam Forming Algorithm |
| Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Touch Control |
| Music Controls | Play/Pause, Next/Previous Track |
| Call Controls | Answer/End/Reject calls |
| Additional Features | IPX5 Rated, Dynamic EQ Algorithm, Advanced Directional Algorithms, Auto Left Right Correction, AI Algorithm, Type-C Charging, Adapts To Any Ear Shape, Titanium Memory Alloy for Flexible Wearing, Battery Indicator, Preset And Custom EQ, Multi Point Connection, (Game & Sleep) Mode, Find My Earbuds |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 10.8 mm |
| Driver Type | Dual Magnets Driver And Carbon Fiber Diaphragms |
| Noise Reduction | Wind Noise Reduction, Upto 45dB Call Noise Reduction |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Charging Case, User Manual, USB-C Cable |
Power Features
| Battery Capacity | 380 mAh (Case), 35 mAh Per Earbud |
| Battery Life | 35 hours (With Case) 7.5 hours (Earbuds) |
QCY Crossky C50 True Wireless Earbuds Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Skullcandy Crusher 540 Active Wireless Headphones vs Skullcandy Method 360 ANC True Wireless Earbuds
Beats Studio Pro Wireless Headphones vs Soundcore Life Q30 Wireless Headphones
Soundcore P41i True Wireless Earbuds vs Soundcore Liberty 4 NC True Wireless Earbuds
Apple AirPods Pro 2 vs Soundcore P30i True Wireless Earbuds
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Apple AirPods Pro (3rd Generation)
Google Pixel Buds Pro 2 vs Soundcore Liberty 4 NC True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.

























