


Realme Buds Q2 Neo True Wireless Earbuds
$16.91 • View Prices • By Realme
Realme Buds Q2 Neo True Wireless Earbuds price in United States starts from $16.91.
- Share
$16.91
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.0
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
- Environmental Noise Cancellation
Realme Buds Q2 Neo True Wireless Earbuds Specs
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.0
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
- Environmental Noise Cancellation
General
| Brand | Realme |
| Model | Buds Q2 Neo |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.0 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Water Resistant | No |
| Monaural | Yes |
| Music Controls | Play/ Pause Music, Go to Next Song |
| Call Controls | Answer/ End Calls, Reject Call |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | 88ms Super Low Latency |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 10 mm |
| Driver Type | Dynamic |
| Environmental Noise Cancellation | Yes |
| Other Features | Bass Boost+, Environmental Noise Cancellation |
Extra
| Other | Type-C Charging Port |
Power Features
| Charging Time | 1.67 hours |
Warranty
| Warranty | 1 year, Manufacturer Warranty |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage, Liquid Damage |
| Warranty Service Type | Carry-in |
Realme Buds Q2 Neo True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of Realme Buds Q2 Neo True Wireless Earbuds below. The current price is $1,597. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Shokz OpenDots ONE True Wireless Earbuds
Bose QuietComfort Ultra Wireless Headphones (2nd Gen) vs JBL Tour One M3 Smart Tx Wireless Headphones
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Sony WF-1000XM5 True Wireless Earbuds
JBL Live Pro 2 TWS Earbuds vs Bose QuietComfort Earbuds II TWS Earbuds
Samsung Galaxy Buds 2 Pro vs Bowers & Wilkins Pi6 True Wireless Earbuds
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Apple AirPods Pro 2Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.












