






Skullcandy Riff Wired Headphones
$20.99 • View Prices • By Skullcandy
Skullcandy Riff Wired Headphones is a Wired On the Ear Headphone. Notable features include Microphone, Deep Bass, Foldable and Inline Remote.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
Skullcandy Riff Wired Headphones price in United States is $20.99. The lowest price is available at Amazon.
- Price History
- Set Price Alert
- View Prices
Features
- Headphone
- On the Ear
- Wired
- Microphone
- Inline Remote
- Deep Bass
- Foldable
Skullcandy Riff Wired Headphones Specs
- Headphone
- On the Ear
- Wired
- Microphone
- Inline Remote
- Deep Bass
- Foldable
General
| Brand | Skullcandy |
| Model | Riff |
| Design | Headphone |
| Type | On the Ear |
| Connectivity | Wired |
Design and Body
| Dimensions | 141.99 x 78.99 x 213.11 mm |
| Weight | 272.16 g |
| Foldable | Yes |
Features
| Microphone | Yes |
| Controls | Button |
| Music Controls | Volume +/-, Play/Pause Music |
| Call Controls | Take Calls |
| Additional Features | 3.5 mm Jack, Tangle-Free Cable |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
Extra
| Sales Package | Headphones, User Guide |
| Inline Remote | Yes |
Skullcandy Riff Wired Headphones Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
Skullcandy Riff Wired Headphones Price History
You can check the price history of Skullcandy Riff Wired Headphones below. The current price is $20.99. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Soundcore P41i True Wireless Earbuds vs JBL Tune Buds True Wireless Earbuds
Bose QuietComfort Ultra True Wireless Earbuds (2nd Gen) vs OnePlus Buds Pro 3
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Bose QuietComfort True Wireless Earbuds (2nd Gen)
Beats Studio Pro Wireless Headphones vs Soundcore Life Q30 Wireless Headphones
CMF Buds 2a vs Soundcore P20i True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.




















