

Snug Play Plus Kids Wired Headphones
$71.14 • View Prices • By Snug
Snug Play Plus Kids Wired Headphones price in United States starts from $71.14.
- Share
$71.14
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- On the Ear
- Wired
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 40 mm Driver
- Foldable
Snug Play Plus Kids Wired Headphones Specs
- On the Ear
- Wired
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 40 mm Driver
- Foldable
General
| Brand | Snug |
| Model | SNPLSPAC |
| Type | On the Ear |
| Connectivity | Wired |
Design and Body
| Weight | 204 g |
| Foldable | Yes |
Features
| Additional Features | Perfect Size and Fit For Children, Premium Sound Quality |
Sound Features
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 40 mm |
Snug Play Plus Kids Wired Headphones Price History
You can check the price history of Snug Play Plus Kids Wired Headphones below. The current price is $6,849. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With


Soundcore P41i True Wireless Earbuds vs Soundcore Liberty 4 NC True Wireless Earbuds
Soundcore P30i True Wireless Earbuds vs Bose QuietComfort Earbuds II TWS Earbuds
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Sony WF-1000XM6 True Wireless Earbuds
Soundcore Liberty 5 True Wireless Earbuds vs Soundcore Liberty 4 NC True Wireless Earbuds
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs CCA Xyrra Wired EarphonesDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.











