
Syska SonicBuds X1 True Wireless Earbuds
$26.41 • Out Of Stock • By Syska
Syska SonicBuds X1 True Wireless Earbuds price in United States starts from $26.41.
- Share
This Headphone And Earphone is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$26.41
Search
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
OUT OF STOCK
Syska SonicBuds X1 True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
General
| Brand | Syska |
| Model | SonicBuds X1 |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Design and Body
| Weight | 61 g (With Case) |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.3 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Controls | Tap & Touch |
| Music Controls | Pause/Play |
| Call Controls | Accept/Reject calls |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | Type-C Charging, Ultra Sync Connect |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 10 mm |
| Driver Type | Sonic Driver |
Extra
| Sales Package | 1 Pair Earbuds, Charging Case, Type-C Cable, User Manual cum Warranty Card |
Power Features
| Power Input | DC5V |
| Battery Life | 20 hours (With Case) 4 hours (Earbuds) |
| Charging Time | 1.5 hours (Case) |
Warranty
| Warranty | 6 months, Warranty from Date of Purchase |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects Only |
| Not Covered in Warranty | Physical and Electrical Damages |
| Warranty Service Type | Customer Need to Call Service Centre |
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Bose QuietComfort Ultra Wireless Headphones (2nd Gen) vs Soundcore Q30 Wireless Headphones
Soundcore P31i True Wireless Earbuds vs Soundcore P40i True Wireless Earbuds
JBL Vibe Beam 2 True Wireless Earbuds vs JBL Tune 130NC TWS Earbuds
Soundcore Liberty 5 True Wireless Earbuds vs Soundcore Liberty 4 NC True Wireless Earbuds
CMF Buds 2a vs Soundcore P20i True Wireless Earbuds
JBL Tune Flex True Wireless Earbuds vs JBL Tune 130NC TWS EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.










