

Ubon UB-904 OG Wired Earphones
$2.21 • Out Of Stock • By Ubon
Ubon UB-904 OG Wired Earphones price in United States starts from $2.21.
- Share
This Headphone And Earphone is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$2.21
Search
Features
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- Microphone
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 3.5mm Audio Jack Cable Cord
- Inline Remote
- Sweat Proof
OUT OF STOCK
Ubon UB-904 OG Wired Earphones Specs
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- Microphone
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 3.5mm Audio Jack Cable Cord
- Inline Remote
- Sweat Proof
General
| Brand | Ubon |
| Model | UB-904 OG |
| Design | Earphone |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wired |
Design and Body
| Cord Length | 1.2 m |
| Cord Type | 3.5mm Audio Jack Cable |
| Foldable | Yes |
Features
| Microphone | Yes |
| Controls | Volume +/- |
| Music Controls | Play/Pause |
| Call Controls | Answer/End calls |
| Switch between Call and Music | Yes |
Sound Features
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
Extra
| Sales Package | 1 U Earphone |
| Inline Remote | Yes |
Warranty
| Warranty | 6 months |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Soundcore H30i Wireless Headphones vs Edifier W820NB Plus Wireless Headphones
Soundcore Q30 Wireless Headphones vs JBL Tour One M3 Smart Tx Wireless Headphones
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Sony WF-1000XM6 True Wireless Earbuds
Bose QuietComfort Ultra True Wireless Earbuds (2nd Gen) vs OnePlus Buds Pro 3
Bose Ultra Open True Wireless Earbuds vs Shokz OpenDots ONE True Wireless Earbuds
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Sony WF-1000XM6 True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













