


Varni WEB02 True Wireless Earbuds
$9.91 • Out Of Stock • By Varni
Varni WEB02 True Wireless Earbuds price in United States starts from $9.91.
- Share
This Headphone And Earphone is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$9.91
Search
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.0
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 15 hours Battery Life with Case
OUT OF STOCK
Varni WEB02 True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.0
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 15 hours Battery Life with Case
General
| Brand | Varni |
| Model | WEB02 |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Design and Body
| Weight | 3.5 g Per Earbud |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.0 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Sooth Button Control |
| Music Controls | Play/Pause/Change Tracks |
| Call Controls | Answer or reject Calls |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IPX5 Rated, LED Indicator |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Noise Reduction | Noise Isolation |
| Other Features | HiFi Stereo Sound |
Extra
| Sales Package | 1 U Earbuds, Charging Case, Charging Cable, User Manual |
| Inline Remote | Yes |
Power Features
| Battery | Lithium Polymer |
| Battery Life | 15 hours (With Case) 5 hours (Earbuds) |
| Charging Time | 1.5 hours (Case) |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defect |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With


Sony WH-1000XM6 Wireless Headphones vs Apple AirPods Max
Soundcore P31i True Wireless Earbuds vs Soundcore P40i True Wireless Earbuds
Soundcore Q30 Wireless Headphones vs JBL Tour One M3 Smart Tx Wireless Headphones
OnePlus Nord Buds 2 vs CMF Buds 2Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.












