



WeCool Moonwalk M3 Pro Open True Wireless Earbuds
$21.18 • View Prices • By WeCool
WeCool Moonwalk M3 Pro Open True Wireless Earbuds price in United States starts from $21.18.
- Share
$21.18
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- TWS Earbuds
- Open Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.4
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 16 mm Driver
WeCool Moonwalk M3 Pro Open True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- Open Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.4
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 16 mm Driver
General
| Brand | WeCool |
| Model | Moonwalk M3 Pro Open |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | Open Ear |
| Connectivity | Wireless |
Design and Body
| Weight | 9.5 g Per Earbud |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.4 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Monaural | Yes |
| Controls | Touch Control |
| Music Controls | Pause/Play |
| Call Controls | Accept/Reject calls |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IPX5 Rated, Type-C Charging, LED Indicator, 30ms Low Latency, Digital Battery Display, Multi-Angle Adjustment |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 16 mm |
| Driver Type | Graphene Composite Driver |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Charging Case, USB Charging Cable, User Manual, Additional Earmuffs/Eartips |
Power Features
| Power Input | 5V DC |
| Battery Life | 60 hours (With Case) 7.5 hours (Earbuds) |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damages |
WeCool Moonwalk M3 Pro Open True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of WeCool Moonwalk M3 Pro Open True Wireless Earbuds below. The current price is $1,999. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

WeCool Moonwalk M3 Pro Open True Wireless Earbuds vs Noise Pure Pods OWS True Wireless Earbuds
WeCool Moonwalk M3 Pro Open True Wireless Earbuds vs Crossbeats Arc Buds OWS True Wireless Earbuds
WeCool Moonwalk M3 Pro Open True Wireless Earbuds vs Truke ResonanceX OWS True Wireless Earbuds
WeCool Moonwalk M3 Pro Open True Wireless Earbuds vs WeCool Moonwalk M1 Pro Open True Wireless Earbuds
WeCool Moonwalk M3 Pro Open True Wireless Earbuds vs WeCool Moonwalk M2 Pro Open True Wireless Earbuds
Soundcore Q30 Wireless Headphones vs JBL Tour One M3 Smart Tx Wireless HeadphonesDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













