






Zebronics Zeb Duke 2 Pro Wireless Headphones
$12.95 • View Prices • By Zebronics
Zebronics Zeb Duke 2 Pro Wireless Headphones price in United States starts from $12.95.
- Share
$12.95
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Headphone
- On the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.4
- Microphone
- 20 Hz (Min) Frequency Response
- 40 mm Driver
- 50 hours Battery Life
Zebronics Zeb Duke 2 Pro Wireless Headphones Specs
- Headphone
- On the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.4
- Microphone
- 20 Hz (Min) Frequency Response
- 40 mm Driver
- 50 hours Battery Life
General
| Brand | Zebronics |
| Model | Zeb Duke 2 Pro |
| Country of Origin | India |
| Design | Headphone |
| Type | On the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Design and Body
| Dimensions | 185 x 227 x 56 mm |
| Weight | 124 g |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.4 |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Call Controls | Yes |
| Additional Features | Rapid Charging, Dual Pairing, 3 EQ Modes, Gaming Mode, Type-C Charging Port |
Sound Features
| Frequency Response | 20 Hz (Min) |
| Driver Unit | 40 mm |
| Environmental Noise Cancellation | Yes |
Extra
| Sales Package | Headphones, Charging Cable, QR Code Guide |
Power Features
| Battery | 10 Min Charge = 6 Hours of Playtime |
| Battery Life | 50 hours |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Manufacturer |
Zebronics Zeb Duke 2 Pro Wireless Headphones Price History
You can check the price history of Zebronics Zeb Duke 2 Pro Wireless Headphones below. The current price is $1,199. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Zebronics Zeb Duke 2 Pro Wireless Headphones vs Zebronics Zeb-Thunder Max Wireless Headphones
Zebronics Zeb Duke 2 Pro Wireless Headphones vs Zebronics Zeb-Silencio 111 (Duke 3) Wireless Headphones
Zebronics Zeb Duke 2 Pro Wireless Headphones vs Zebronics Zeb-Duke Plus Wireless Headphones
Zebronics Zeb Duke 2 Pro Wireless Headphones vs boAt Rockerz 551 ANC Pro Wireless Headphones
Bose Ultra Open True Wireless Earbuds vs Shokz OpenDots ONE True Wireless Earbuds
JBL Vibe Beam 2 True Wireless Earbuds vs JBL Tune 130NC TWS EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.
















