



Zebronics Zeb-Pods 141 Pro True Wireless Earbuds
$16.52 • View Prices • By Zebronics
Zebronics Zeb-Pods 141 Pro True Wireless Earbuds price in United States starts from $16.52.
- Share
$16.52
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.4
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
Zebronics Zeb-Pods 141 Pro True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.4
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
General
| Brand | Zebronics |
| Model | Zeb-Pods 141 Pro |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.4 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes, Quad mic |
| Voice Assistant | Yes |
| Controls | Touch Control |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | LED Battery Display, Type-C Charging, Dual Pairing, Flash Connect, Low Latency Gaming, Dual EQ Modes, Built-In Rechargeable Battery |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Impedance | 32 ohm |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 10 mm |
| Driver Type | Dynamic |
| Environmental Noise Cancellation | Yes |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Charging Case, Additional Eartips, USB Charging Cable, QR code guide |
Power Features
| Battery | 10 min Charge= 160 min of Playtime |
| Battery Life | 27 hours (With Case) |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damages |
Zebronics Zeb-Pods 141 Pro True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of Zebronics Zeb-Pods 141 Pro True Wireless Earbuds below. The current price is $1,590. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With


Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Sony WF-1000XM6 True Wireless Earbuds
Soundcore P31i True Wireless Earbuds vs Soundcore P40i True Wireless Earbuds
Bose QuietComfort Ultra Wireless Headphones (2nd Gen) vs JBL Tour One M3 Smart Tx Wireless Headphones
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Apple AirPods Pro 2
Sony WF-1000XM6 True Wireless Earbuds vs JBL Tour Pro 3 TWS EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













