



Aiwa KANDO AW-SSB120 120W Bluetooth Soundbar
$57.98 • View Prices • By Aiwa
Aiwa KANDO AW-SSB120 120W Bluetooth Soundbar price in United States starts from $57.98.
- Share
$57.98
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Soundbar
- Wireless Speakers
- 2.1 Channel
- Bluetooth 5.3
- 10 m Range
- Speaker- 2" X2 Sub Woofer- 5.25" X1 Driver
- Subwoofer
- 1 year, Manufacturer Warranty
Aiwa KANDO AW-SSB120 120W Bluetooth Soundbar Specs
- Soundbar
- Wireless Speakers
- 2.1 Channel
- Bluetooth 5.3
- 10 m Range
- Speaker- 2" X2 Sub Woofer- 5.25" X1 Driver
- Subwoofer
- 1 year, Manufacturer Warranty
General
| Brand | Aiwa |
| Model | AW-SSB120 |
| Type | Soundbar |
| Connectivity | Wireless |
| Configuration | 2.1 Channel |
Design and Body
| Dimensions | 268 x 324 x 71 mm |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.3 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| Headphone Jack | Yes |
| Number of USB Ports | 1 |
| Functions | USB/BT/AUX/HDMI |
Sound Features
| Driver Size | Speaker- 2" X2 Sub Woofer- 5.25" X1 |
| Subwoofer | Yes |
Extra
| Sales Package | 1N Woofer (Wired), 1N Soundbar, 1N Remote, 1N User Manual |
| FM Radio | No |
Power Features
| Power Supply | AC100-240V 50/60Hz_DC15V4A |
| Power Output RMS | 120 W |
Warranty
| Warranty | 1 year, Manufacturer Warranty |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damages |
Aiwa KANDO AW-SSB120 120W Bluetooth Soundbar Price History
You can check the price history of Aiwa KANDO AW-SSB120 120W Bluetooth Soundbar below. The current price is $5,549. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Mobile Speakers
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













