



Zebronics Zeb Vita Blast 16W Bluetooth Speaker
$4.66 • View Prices • By Zebronics
Zebronics Zeb Vita Blast 16W Bluetooth Speaker price in United States starts from $4.66.
- Share
$4.66
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Party Speaker
- Wired, Wireless Speakers
- 2.0 Channel
- Bluetooth 5.1
- 100 Hz (Min) - 18 kHz (Max) Frequency Response
- 52 mm Driver
- 70 dB Signal to Noise Ratio
- Microphone
Zebronics Zeb Vita Blast 16W Bluetooth Speaker Specs
- Party Speaker
- Wired, Wireless Speakers
- 2.0 Channel
- Bluetooth 5.1
- 100 Hz (Min) - 18 kHz (Max) Frequency Response
- 52 mm Driver
- 70 dB Signal to Noise Ratio
- Microphone
General
| Brand | Zebronics |
| Model | ZEB-PSPK 22 |
| Type | Party Speaker |
| Connectivity | Wired, Wireless |
| Configuration | 2.0 Channel |
| Portable | Yes |
Design and Body
| Satellite Dimensions | 40.6 x 8.5 x 7.2 cm |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.1 |
| Microphone | Yes |
| Number of USB Ports | 1 |
| Additional Features | LED RGB Lights |
Sound Features
| Impedance | 3 ohm |
| Frequency Response | 100 Hz (Min) - 18 kHz (Max) |
| Driver Size | 52 mm |
| Signal-to-Noise Ratio (dB) | 70 dB |
Extra
| Sales Package | Speaker- 1 U, Charging cable- 1 U, QR Code Guide |
| Memory Card Slot | Yes |
Power Features
| Battery Life | 15 hours |
| Power Output RMS | 16 W |
| Max Output RMS (Per Satellite) | 8 W |
Warranty
| Warranty | 1 year, Manufacturing Defects |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damages |
Zebronics Zeb Vita Blast 16W Bluetooth Speaker Price History
You can check the price history of Zebronics Zeb Vita Blast 16W Bluetooth Speaker below. The current price is $450. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Mobile Speakers
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













