




boAt Stone Opus 80W Bluetooth Speaker
$45.61 • View Prices • By boAt
boAt Stone Opus 80W Bluetooth Speaker price in United States starts from $45.61.
- Share
$45.61
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Mobile/Tablet Speaker
- Wired, Wireless Speakers
- Mono Channel
- Bluetooth 5.3
- 10 m Range
- 50 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 106mm + 25mm Treble Driver
- 12 hours Battery Life
boAt Stone Opus 80W Bluetooth Speaker Specs
- Mobile/Tablet Speaker
- Wired, Wireless Speakers
- Mono Channel
- Bluetooth 5.3
- 10 m Range
- 50 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 106mm + 25mm Treble Driver
- 12 hours Battery Life
General
| Brand | boAt |
| Model | Stone Opus |
| Country of Origin | China |
| Type | Mobile/Tablet Speaker |
| Connectivity | Wired, Wireless |
| Configuration | Mono Channel |
| Portable | Yes |
Design and Body
| Dimensions | 265 x 150 x 172 mm |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.3 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| Controls | Bass, Treble, Volume Knobs |
| Number of USB Ports | 1 |
| Functions | AUX, USB, TF Card |
Sound Features
| Frequency Response | 50 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Size | 106mm + 25mm Treble |
Extra
| Sales Package | 1 Speaker, Charging Cable, User Manual, Warranty Card |
| Memory Card Slot | Yes |
Power Features
| Battery Life | 12 hours |
| Power Output RMS | 80 W |
Warranty
| Warranty | 1 year, Brand Warranty |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damages |
boAt Stone Opus 80W Bluetooth Speaker Price History
You can check the price history of boAt Stone Opus 80W Bluetooth Speaker below. The current price is $4,299. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Mobile Speakers
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.














