



GoVo GoSurround 600 90W Soundbar
$27.16 • View Prices • By GoVo
GoVo GoSurround 600 90W Soundbar price in United States starts from $27.16.
- Share
$27.16
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Soundbar
- Wired Speakers
- 2.1 Channel
- Bluetooth 5.3
- 10 m Range
- 40 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- Subwoofer: 4″ x 1, Soundbar: 2″ x 2 Driver
- Subwoofer
GoVo GoSurround 600 90W Soundbar Specs
- Soundbar
- Wired Speakers
- 2.1 Channel
- Bluetooth 5.3
- 10 m Range
- 40 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- Subwoofer: 4″ x 1, Soundbar: 2″ x 2 Driver
- Subwoofer
General
| Brand | GoVo |
| Model | GoSurround 600 |
| Type | Soundbar |
| Connectivity | Wired |
| Configuration | 2.1 Channel |
Design and Body
| Subwoofer Dimensions | 120 x 200 x 335mm |
| Satellite Dimensions | 428 x 79 x 70mm |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.3 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| Number of USB Ports | 1 |
| Functions | Bluetooth / AUX / HDMI / USB |
Sound Features
| Frequency Response | 40 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Size | Subwoofer: 4″ x 1, Soundbar: 2″ x 2 |
| Subwoofer | Yes |
Extra
| Sales Package | 1 Soundbar, Subwoofer, Remote, AUX Cable, Warranty Card, User Manual |
| FM Radio | No |
| Memory Card Slot | No |
Power Features
| Power Supply | 110–240V AC 50/60Hz |
| Power Output RMS | 90 W |
Warranty
| Warranty | 1 year, Warranty on Product |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Any Manufacturing Defect |
| Not Covered in Warranty | Any Physical Damages or Accessories |
GoVo GoSurround 600 90W Soundbar Price History
You can check the price history of GoVo GoSurround 600 90W Soundbar below. The current price is $2,599. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Mobile Speakers
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













