




JBL PartyBox 110 160W Bluetooth Speaker
$299.95 • View Prices • By JBL
JBL PartyBox 110 160W Bluetooth Speaker is a Mobile Speaker from JBL. Compare prices, read reviews, and check specifications of JBL PartyBox 110 160W Bluetooth Speaker.
- Like
- Comment
- Share
JBL PartyBox 110 160W Bluetooth Speaker price in United States is $299.95. The lowest price is available at Amazon.
- Price History
- Set Price Alert
- View Prices
Features
- Party Speaker
- Wireless Speakers
- Bluetooth 5.1
- 10 m Range
- 45 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- Microphone
- 12 hours Battery Life
- 80 dB Sensitivity
JBL PartyBox 110 160W Bluetooth Speaker Specs
- Party Speaker
- Wireless Speakers
- Bluetooth 5.1
- 10 m Range
- 45 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- Microphone
- 12 hours Battery Life
- 80 dB Sensitivity
General
| Brand | JBL |
| Model | PartyBox 110 |
| Type | Party Speaker |
| Connectivity | Wireless |
Design and Body
| Dimensions | 295 x 568 x 300 mm |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.1 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| Microphone | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Number of USB Ports | 1 |
| Additional Features | Dynamic Light Show That Syncs to The Beat, Stereo Pairing and Partybox App |
Sound Features
| Sensitivity | 80 dB |
| Frequency Response | 45 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
Extra
| Sales Package | 1 x JBL PartyBox 110, 1 x AC power cord (AC plug and Quantity varies by region), 1 x Quick-Start Guide, 1 x Safety sheet, 1 x Warranty Card |
| Tweeter Support | Yes |
Power Features
| Battery | Li-ion |
| Battery Life | 12 hours |
| Power Supply | Rechargeable |
JBL PartyBox 110 160W Bluetooth Speaker Prices
15% (price dropped by $44 in one month)
JBL PartyBox 110 160W Bluetooth Speaker Price History
You can check the price history of JBL PartyBox 110 160W Bluetooth Speaker below. The current price is $299.95. Over the past month, there has been a decrease of $44 in the price.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Mobile Speakers
Related Searches
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.
















