




JBL Partybox Club 120 160W Bluetooth Speaker
$349.95 • Out Of Stock • By JBL
JBL Partybox Club 120 160W Bluetooth Speaker is a Mobile Speaker from JBL. Compare prices, read reviews, and check specifications of JBL Partybox Club 120 160W Bluetooth Speaker.
- Like
- Comment
- Share
This Mobile Speaker is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$349.95
Search
JBL Partybox Club 120 160W Bluetooth Speaker price in United States is $349.95. The lowest price is available at Amazon.
Features
- Party Speaker
- Wired Speakers
- Stereo Channel
- Bluetooth 5.3
- 40 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 2 x 5.25inch(133mm) woofers, 2 x 2.25inch (57mm) tweeters Driver
- 80 dB Signal to Noise Ratio
- Microphone
OUT OF STOCK
JBL Partybox Club 120 160W Bluetooth Speaker Specs
- Party Speaker
- Wired Speakers
- Stereo Channel
- Bluetooth 5.3
- 40 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 2 x 5.25inch(133mm) woofers, 2 x 2.25inch (57mm) tweeters Driver
- 80 dB Signal to Noise Ratio
- Microphone
General
| Brand | JBL |
| Model | Partybox Club 120 |
| Type | Party Speaker |
| Connectivity | Wired |
| Configuration | Stereo Channel |
| Portable | Yes |
Design and Body
| Dimensions | 288 x 570 x 297 mm |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.3 |
| Microphone | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Play/Pause, RGB Lights, Bluetooth, Power Button |
| Headphone Jack | Yes |
| Number of USB Ports | 1 |
| Additional Features | Lightshow, Multi-point Connection, Splashproof, Supports Auracast, Karaoke Function, Guitar-In, Mic-In |
Sound Features
| Frequency Response | 40 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Size | 2 x 5.25inch(133mm) woofers, 2 x 2.25inch (57mm) tweeters |
| Signal-to-Noise Ratio (dB) | 80 dB |
Extra
| Sales Package | 1 x JBL PartyBox Club 120, 1 x Quick-start guide, 1 x Safety Instruction and Warranty Card, 1 x AC power cord |
Power Features
| Battery | Li-ion polymer |
| Battery Life | 12 hours |
| Power Supply | 5V / 2.1A (Max) |
| Power Output RMS | 160 W |
JBL Partybox Club 120 160W Bluetooth Speaker Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Mobile Speakers
Related Searches
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.















