



Klipsch The One Plus Bluetooth Speaker
$227.34 • View Prices • By Klipsch
Klipsch The One Plus Bluetooth Speaker is a Mobile Speaker from Klipsch. Compare prices, read reviews, and check specifications of Klipsch The One Plus Bluetooth Speaker.
- Like
- Comment
- Share
Klipsch The One Plus Bluetooth Speaker price in United States is $227.34. The lowest price is available at Amazon.
- Price History
- Set Price Alert
- View Prices
Features
- Smart Speaker
- Wireless Speakers
- Bluetooth 5.3
- 12.19 m Range
- 55 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 2.25”Full Range Drivers, Dual Opposing 4.5” Passive Radiators Driver
- Subwoofer
Klipsch The One Plus Bluetooth Speaker Specs
- Smart Speaker
- Wireless Speakers
- Bluetooth 5.3
- 12.19 m Range
- 55 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 2.25”Full Range Drivers, Dual Opposing 4.5” Passive Radiators Driver
- Subwoofer
General
| Brand | Klipsch |
| Model | The One Plus |
| Type | Smart Speaker |
| Connectivity | Wireless |
| Portable | Yes |
Design and Body
| Dimensions | 318 x 155 x 152 mm |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.3 |
| Bluetooth Range | 12.19 m |
| Controls | Volume Knob |
| Number of USB Ports | 1 |
Sound Features
| Frequency Response | 55 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Size | 2.25”Full Range Drivers, Dual Opposing 4.5” Passive Radiators |
| Subwoofer | Yes |
Extra
| Sales Package | Bluetooth Speaker |
Power Features
| Power Output RMS | 60 W |
Klipsch The One Plus Bluetooth Speaker Prices
1% (price dropped by $2 in one month)
Klipsch The One Plus Bluetooth Speaker Price History
You can check the price history of Klipsch The One Plus Bluetooth Speaker below. The current price is $227.34. Over the past month, there has been a decrease of $2 in the price.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Mobile Speakers
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.















