



Soundcore Motion X600 Bluetooth Speaker
$159.99 • Out Of Stock • By Soundcore
Soundcore Motion X600 Bluetooth Speaker is a Mobile Speaker from Soundcore. Compare prices, read reviews, and check specifications of Soundcore Motion X600 Bluetooth Speaker.
- Like
- Comment
- Share
This Mobile Speaker is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$159.99
Search
Soundcore Motion X600 Bluetooth Speaker price in United States is $159.99. The lowest price is available at Amazon.
Features
- Home Audio System
- Wireless Speakers
- Stereo Channel
- Bluetooth 5.3
- 40 kHz (Max) Frequency Response
- Dynamic Driver Driver
- Amplifier
- 72 dB Signal to Noise Ratio
OUT OF STOCK
Soundcore Motion X600 Bluetooth Speaker Specs
- Home Audio System
- Wireless Speakers
- Stereo Channel
- Bluetooth 5.3
- 40 kHz (Max) Frequency Response
- Dynamic Driver Driver
- Amplifier
- 72 dB Signal to Noise Ratio
General
| Brand | Soundcore |
| Model | Motion X600 |
| Type | Home Audio System |
| Connectivity | Wireless |
| Configuration | Stereo Channel |
| Portable | Yes |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.3 |
| Water Resistant | Yes |
| Number of USB Ports | 1 |
| Additional Features | IPX7 Rated, TWS Functionality |
Sound Features
| Frequency Response | 40 kHz (Max) |
| Driver Type | Dynamic Driver |
| Signal-to-Noise Ratio (dB) | 72 dB |
| Amplifier | Yes |
| Other Features | Hi-Res Spatial Audio, Pro EQ, AUX-in, LDAC Support |
Extra
| Sales Package | Motion X600 Speaker, 60 cm USB-C to C Cable , Safety Card , Quick Start Guide |
Power Features
| Battery Life | 12 hours |
| Power Output RMS | 50 W |
Soundcore Motion X600 Bluetooth Speaker Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Mobile Speakers
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.














