
Mivi Roam2 5 W Bluetooth Speaker
$7.83 • View Prices • By Mivi
Mivi Roam2 5 W Bluetooth Speaker price in United States starts from $7.83.
- Share
$7.83
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Mobile/Tablet Speaker
- Wireless Speakers
- Stereo Channel
- Bluetooth 5.0
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- Microphone
- 24 hours Battery Life
Mivi Roam2 5 W Bluetooth Speaker Specs
- Mobile/Tablet Speaker
- Wireless Speakers
- Stereo Channel
- Bluetooth 5.0
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- Microphone
- 24 hours Battery Life
General
| Brand | Mivi |
| Model | Roam 2 |
| Type | Mobile/Tablet Speaker |
| Connectivity | Wireless |
| Configuration | Stereo Channel |
| Portable | Yes |
Design and Body
| Dimensions | 100 x 85 x 45 mm |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.0 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| Microphone | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Easy responsive controls change music tracks, Volume control |
| Headphone Jack | Yes |
| Additional Features | Dust and Waterproof |
Sound Features
| Impedance | 4 ohm |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Amplifier | No |
Extra
| Sales Package | Mivi Roam2 Speaker, Aux Cable, User Manual, Warranty card |
| Memory Card Slot | No |
Power Features
| Battery | Li-polymer |
| Battery Life | 24 hours |
| Power Supply | Battery |
| Power Output RMS | 5 W |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Manufacturer |
Mivi Roam2 5 W Bluetooth Speaker Price History
You can check the price history of Mivi Roam2 5 W Bluetooth Speaker below. The current price is $749. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
1 Comment Be the first to leave a comment.
Related Mobile Speakers
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.










