




Sony ULT Field 5 Smart Speaker
$348 • View Prices • By Sony
Sony ULT Field 5 Smart Speaker is a Mobile Speaker from Sony. Compare prices, read reviews, and check specifications of Sony ULT Field 5 Smart Speaker.
- Like
- Comment
- Share
Sony ULT Field 5 Smart Speaker price in United States is $348. The lowest price is available at Amazon.
- Price History
- Set Price Alert
- View Prices
Features
- Smart Speaker
- Bluetooth 5.3
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- Approx. 79 mm x 107 mm Driver
- Microphone
- 25 hours Battery Life
Sony ULT Field 5 Smart Speaker Specs
- Smart Speaker
- Bluetooth 5.3
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- Approx. 79 mm x 107 mm Driver
- Microphone
- 25 hours Battery Life
General
| Brand | Sony |
| Type | Smart Speaker |
| Portable | Yes |
Design and Body
| Dimensions | 320 x 144 x 125 mm |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.3 |
| Microphone | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Play/Pause, Mode, Power Button, Volume+/-, Pairing Button, ULT Button |
| Number of USB Ports | 1 |
| Additional Features | IP66/IP67 Rated, Sony Sound Connect |
Sound Features
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Size | Approx. 79 mm x 107 mm |
Power Features
| Battery Life | 25 hours |
Sony ULT Field 5 Smart Speaker Prices
34% (price increased by $118 in one month)
Sony ULT Field 5 Smart Speaker Price History
You can check the price history of Sony ULT Field 5 Smart Speaker below. The current price is $348. Over the past month, there has been a increase of $118 in the price.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Mobile Speakers
Related Searches
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.

















