


HP 22F 21.5-inch Full HD LED Backlit IPS Panel Monitor
$81.5 • View Prices • By HP
HP 22F 21.5-inch Full HD LED Backlit IPS Panel Monitor price in United States starts from $81.5.
- Share
$81.5
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- 22 in Display
- 1920 x 1080 pixels (Full HD)
- 1000:1 Contrast Ratio
- HDMI 2.0
HP 22F 21.5-inch Full HD LED Backlit IPS Panel Monitor Specs
General
- Thickness: 39.7 mmAverage
- 2.33 kgLight
Display
- IPS Panel
- 22 inchesSmall
- 1920 x 1080 pixels (Full HD)Average
- 5 ms Response Time
- 75 Hz Refresh Rate
- 1.778:1, 16:9 Aspect Ratio
Connectivity
- HDMI 2.0, VGA
HP 22F 21.5-inch Full HD LED Backlit IPS Panel Monitor Price History
You can check the price history of HP 22F 21.5-inch Full HD LED Backlit IPS Panel Monitor below. The current price is $7,799. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Monitors
Related Searches
Compared With

HP 22F 21.5-inch Full HD LED Backlit IPS Panel Monitor vs Lenovo ThinkVision S22-4e 22 inch Full HD Monitor
Asus TUF Gaming VG27VQM1B 27 inch Full HD Curved Monitor vs Asus TUF Gaming VG279Q 27 inch Full HD Gaming Monitor
LG 27GQ50F-B 27 inch Full HD Gaming Monitor vs MSI Optix MAG273R2 27 inch Full HD Gaming Monitor
MSI PRO MP273QW E14 27 inch Quad HD Monitor vs MSI Optix MAG273R2 27 inch Full HD Gaming Monitor
Asus ROG Strix XG27ACS 27 inch Quad HD Gaming Monitor vs MSI MAG 274QF X24 27 inch Quad HD Gaming Monitor
AOC AGON PRO AG276QZD2 26.7 inch Quad HD QD - OLED Gaming Monitor vs Alienware AW2723DF 27 inch Quad HD Gaming MonitorHP 22F 21.5-inch Full HD LED Backlit IPS Panel Monitor Full Specs
General
| Model | 22f |
| Dimensions | 476.06 x 267.79 x 39.7 mm |
| Depth with Stand | 180.1 mm |
| Height with Stand | 380.5 mm |
| Weight | 2.33 kg |
| Weight with Stand | 2.45 kg |
| Panel Type | IPS |
Display
| Size | 22 inches |
| Aspect Ratio | 1.778:1, 16:9 |
| Anti Glare Screen | No |
| Resolution | 1920 x 1080 pixels (Full HD) |
| Max Refresh Rate | 75 Hz |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Response Time | 5 ms |
| Brightness | 300 cd/m² |
| Backlight | W-LED |
| Horizontal Viewing Angle | 178 ° |
| Vertical Viewing Angle | 178 ° |
Connectivity
| USB Ports | No USB Port |
| VGA | Yes |
| HDMI | HDMI 2.0 Port |
Extra
| Other Features | AMD FreeSync technology, Low Blue Light, Security lock slot |
| HDCP Support | Yes |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.












