




LG 32GK650F-B 32 Inch Quad HD Gaming Monitor
$247.74 • View Prices • By LG
LG 32GK650F-B 32 Inch Quad HD Gaming Monitor price in United States starts from $247.74.
- Share
$247.74
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- 32 in Display
- 2560 x 1440 pixels (QHD)
- 16.7M Colors
- Flat Monitor
- 3000:1 Contrast Ratio
- Display Port
- HDMI
- Plug And Play
LG 32GK650F-B 32 Inch Quad HD Gaming Monitor Specs
General
- Form Factor: Flat
- Thickness: 57 mmAverage
- 6.5 kgHeaviest
- 3 Year Warranty
Display
- VA Panel
- 32 inchesLarge
- 2560 x 1440 pixels (QHD)Average
- 5 ms Response Time
- 16:09 Aspect Ratio
Connectivity
- 2 x USB 3.0
- HDMI, Display Port
- Inbuilt Microphone
LG 32GK650F-B 32 Inch Quad HD Gaming Monitor Price History
You can check the price history of LG 32GK650F-B 32 Inch Quad HD Gaming Monitor below. The current price is $23,914. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Monitors
Related Searches
Compared With

LG 32GK650F-B 32 Inch Quad HD Gaming Monitor vs Samsung Odyssey G7 LS27FG700EWXXL 27 inch Ultra HD 4K Gaming Monitor
Apple Pro Display XDR MWPF2LL/A 32-inch 6K Monitor vs Samsung Odyssey OLED G9 G95SD LS49DG956SNXGO 49 inch Dual QHD Gaming Monitor
Apple Pro Display XDR MWPF2LL/A 32-inch 6K Monitor vs Samsung Odyssey OLED G8 LS32DG802SNXZA 32 inch Ultra HD 4K Smart Gaming Monitor
Alienware AW3225QF 32 inch Ultra HD 4K QD-OLED Gaming Monitor vs MSI MPG 321CURX QD-OLED 32 inch Ultra HD 4K Monitor
MSI PRO MP275Q 27 Inch Quad HD Monitor vs Alienware AW2725DM 27 inch Quad HD Gaming Monitor
LG UltraGear 27GX704A-B 27 inch Quad HD OLED Gaming Monitor vs Samsung Odyssey OLED G6 G60SF LS27FG602SNXZA 27 inch Quad HD QD-OLED Gaming MonitorLG 32GK650F-B 32 Inch Quad HD Gaming Monitor Full Specs
General
| Model | 32GK650F |
| Dimensions | 715 x 424 x 57 mm |
| Weight | 6.5 kg |
| Weight with Stand | 8.3 kg |
| Panel Type | VA |
| Form Factor | Flat |
| Warranty | 3 years Warranty |
Display
| Size | 32 inches |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Anti Glare Screen | No |
| Resolution | 2560 x 1440 pixels (QHD) |
| Contrast Ratio | 3000:1 |
| Response Time | 5 ms |
| Brightness | 350 cd/m² |
| Backlight | LED Backlit Backlight |
| Number of Colors | 16.7M |
| Color Gamut | 99 % |
Connectivity
| USB Ports | 2 x USB 3.0 |
| Headphone Jack | Yes |
| Display Port | Display Port |
| HDMI | HDMI Port |
| DVI | Yes |
Input
| Inbuilt Microphone | Yes |
| Speakers | No |
Extra
| Wall Mounting | 100 x 100 mm |
| Plug and Play | Yes |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.














