





LG UltraWide 34WN650-W 34 Inch Full HD Monitor
$349.99 • Out Of Stock • By LG
LG UltraWide 34WN650-W 34 Inch Full HD Monitor is a 34 in IPS Monitor. It has a 2560 x 1080 pixels (WFHD) resolution and a 75 Hz refresh rate. It has a 5 ms response time and Adaptive Sync support. Notable features include 2 x HDMI v2.0, 1 x DisplayPort v1.4, Anti-Glare, Built-in Speakers and Headphone Jack.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
This Monitor is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$349.99
Search
LG UltraWide 34WN650-W 34 Inch Full HD Monitor price in United States is $349.99. The lowest price is available at Amazon.
Features
- 34 in Display
- 2560 x 1080 pixels (WFHD)
- 16.7 M Colors
- Flat Monitor
- 1000:1 Contrast Ratio
- 1 x Display Port v1.4
- 2 x HDMI v2.0
- Anti Glare
OUT OF STOCK
LG UltraWide 34WN650-W 34 Inch Full HD Monitor Specs
General
- Form Factor: Flat
- Thickness: 45.72 mmSlim
- 6 kgHeavy
- 1 Year Warranty
Display
- IPS Panel
- 34 inchesLarge
- 2560 x 1080 pixels (WFHD)Poor
- ~ 82 PPILow
- 5 ms Response Time
- 75 Hz Refresh Rate
- 21:9 Aspect Ratio
- Anti Glare
- AMD FreeSync
Connectivity
- 2 x HDMI v2.0, 1 x Display Port v1.4
- Speaker Inbuilt
LG UltraWide 34WN650-W 34 Inch Full HD Monitor Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Monitors
Related Searches
Compared With

Apple Pro Display XDR MWPF2LL/A 32-inch 6K Monitor vs Samsung Odyssey OLED G9 G95SD LS49DG956SNXGO 49 inch Dual QHD Gaming Monitor
Apple Pro Display XDR MWPF2LL/A 32-inch 6K Monitor vs Samsung Odyssey OLED G8 LS32DG802SNXZA 32 inch Ultra HD 4K Smart Gaming Monitor
LG 27U631A-B 27 inch Quad HD Monitor vs BenQ GW2790Q 27 inch Quad HD Monitor
Alienware AW2725DM 27 inch Quad HD Gaming Monitor vs AOC CQ27G4H 27 inch Quad HD Curved Gaming Monitor
Asus ROG Strix XG259QNG-W 25 inch Full HD Gaming Monitor vs Asus TUF Gaming VG249QM5A 24 inch Full HD Monitor
Samsung Odyssey OLED G8 LS27FG810SNXZA 27 inch Ultra HD 4K Gaming Monitor vs Asus ROG Swift PG27AQDM 27 inch Quad HD Gaming MonitorLG UltraWide 34WN650-W 34 Inch Full HD Monitor Full Specs
General
| Country of Origin | China |
| Series | UltraWide |
| Model | 34WN650-W |
| Dimensions | 817.88 x 365.76 x 45.72 mm |
| Depth with Stand | 226.06 mm |
| Height with Stand | 566.42 mm |
| Weight | 6 kg |
| Weight with Stand | 7.67 kg |
| Panel Type | IPS |
| Form Factor | Flat |
| Warranty | 1 year Warranty |
Display
| Size | 34 inches |
| PPI | ~ 82 PPI |
| Aspect Ratio | 21:9 |
| Anti Glare Screen | Yes |
| Features | HDR 10, DisplayHDR 400, Flicker Safe, Reader Mode, Super Resolution+ |
| Resolution | 2560 x 1080 pixels (WFHD) |
| Max Refresh Rate | 75 Hz |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Response Time | 5 ms |
| Brightness | 400 cd/m² |
| Backlight | W-LED |
| Adaptive Sync | Yes, AMD FreeSync |
| Number of Colors | 16.7 M |
| Color Gamut | 99% sRGB |
| Horizontal Viewing Angle | 178 ° |
| Vertical Viewing Angle | 178 ° |
Connectivity
| USB Ports | No USB Port |
| Headphone Jack | Yes |
| Display Port | 1 x Display Port v1.4 |
| HDMI | 2 x HDMI v2.0 Port |
Extra
| Other Features | Smart Energy Saving, Crosshair, Dual Controller, OnScreen Control, HDR Effect, OnScreen Control (OSC) |
| Stand Tilt | -5º~15º |
| Wall Mounting | 100 x 100 mm |
| HDCP Support | Yes |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.
















