


Zebronics A122 22 inch Full HD LED Monitor
$57.18 • View Prices • By Zebronics
Zebronics A122 22 inch Full HD LED Monitor price in United States starts from $57.18.
- Share
$57.18
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- 22 in Display
- 1920 x 1080 pixels (Full HD)
- 16.7M Colors
- Flat Monitor
- 4000:1 Contrast Ratio
- HDMI
- 1 Year Warranty
Zebronics A122 22 inch Full HD LED Monitor Specs
General
- Form Factor: Flat
- 1 Year Warranty
Display
- 22 inchesAverage
- 1920 x 1080 pixels (Full HD)Best
- 4 ms Response Time
- 100 Hz Refresh Rate
- 16:9 Aspect Ratio
Connectivity
- HDMI, VGA
Zebronics A122 22 inch Full HD LED Monitor Price History
You can check the price history of Zebronics A122 22 inch Full HD LED Monitor below. The current price is $5,499. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Monitors
Related Searches
Compared With

Zebronics A122 22 inch Full HD LED Monitor vs Acer SA222Q E 21.5 inch Full HD Monitor
Apple Pro Display XDR MWPF2LL/A 32-inch 6K Monitor vs Samsung Odyssey OLED G8 LS32DG802SNXZA 32 inch Ultra HD 4K Smart Gaming Monitor
Apple Pro Display XDR MWPF2LL/A 32-inch 6K Monitor vs Samsung Odyssey OLED G9 G95SD LS49DG956SNXGO 49 inch Dual QHD Gaming Monitor
LG Ultragear 34GX900A-B 34 inch WQHD OLED Gaming Monitor vs Alienware AW3425DW 34 inch WQHD QD-OLED Gaming Monitor
MSI MAG 274QF X24 27 inch Quad HD Gaming Monitor vs Gigabyte GS27QA 27 inch Quad HD Gaming Monitor
Asus ROG Strix OLED XG27AQDPG 27 inch Quad HD Monitor vs Asus ROG Swift PG27AQDP 27 inch Quad HD OLED MonitorZebronics A122 22 inch Full HD LED Monitor Full Specs
General
| Model | A122 |
| Weight with Stand | 2 kg |
| Form Factor | Flat |
| Warranty | 1 year Warranty |
Display
| Size | 22 inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Anti Glare Screen | No |
| Resolution | 1920 x 1080 pixels (Full HD) |
| Max Refresh Rate | 100 Hz |
| Contrast Ratio | 4000:1 |
| Response Time | 4 ms |
| Brightness | 250 nits |
| Number of Colors | 16.7M |
| Color Gamut | sRGB 98% |
| Horizontal Viewing Angle | 178 ° |
| Vertical Viewing Angle | 178 ° |
Connectivity
| USB Ports | No USB Port |
| VGA | Yes |
| HDMI | HDMI Port |
Extra
| Sales Package | Monitor - 1U ,Base - 1U, Stem - 1U, HDMI Cable- 1U, Power Adapter- 1U, User Manual - 1U |
| Wall Mounting | 75 x 75mm |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.












