


Zebster GV222 22 inch Full HD Monitor
$34.49 • View Prices • By Zebster
Zebster GV222 22 inch Full HD Monitor price in United States starts from $34.49.
- Share
$34.49
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- 22 in Display
- 1920 x 1080 pixels (Full HD)
- 16.7 M Colors
- Flat Monitor
- 300000:1 (Dynamic) Contrast Ratio
- HDMI
- 1 Year Warranty
Zebster GV222 22 inch Full HD Monitor Specs
General
- Form Factor: Flat
- Thickness: 23 mmUltra Slim
- 1 Year Warranty
Display
- 22 inchesLargest
- 1920 x 1080 pixels (Full HD)Best
- 8 ms Response Time
- 75 Hz Refresh Rate
- 16:9 Aspect Ratio
Connectivity
- HDMI, VGA
Zebster GV222 22 inch Full HD Monitor Price History
You can check the price history of Zebster GV222 22 inch Full HD Monitor below. The current price is $3,299. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Monitors
Related Searches
Compared With

Asus TUF Gaming VG27VQM1B 27 inch Full HD Curved Monitor vs Asus TUF Gaming VG279Q 27 inch Full HD Gaming Monitor
Asus ROG Strix XG27ACS 27 inch Quad HD Gaming Monitor vs Asus ROG Strix XG27ACG-W 27 inch Quad HD Gaming Monitor
MSI PRO MP273QW E14 27 inch Quad HD Monitor vs LG 27GQ50F-B 27 inch Full HD Gaming Monitor
MSI PRO MP275Q 27 Inch Quad HD Monitor vs Asus TUF Gaming VG27AQ5A 27 inch Quad HD Gaming Monitor
Asus TUF Gaming VG279QM 27 inch Full HD Gaming Monitor vs Asus ROG Strix XG27ACDNG 27 inch Quad HD QD-OLED Gaming Monitor
LG Ultragear 32GS60QC-B 32 inch Quad HD Curved Monitor vs Samsung Odyssey OLED G8 LS32DG802SNXZA 32 inch Ultra HD 4K Smart Gaming MonitorZebster GV222 22 inch Full HD Monitor Full Specs
General
| Country of Origin | China |
| Model | GV222 |
| Height with Stand | 384 mm |
| Weight with Stand | 2.2 kg |
| Form Factor | Flat |
| Warranty | 1 year Warranty |
Display
| Size | 22 inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Anti Glare Screen | No |
| Resolution | 1920 x 1080 pixels (Full HD) |
| Max Refresh Rate | 75 Hz |
| Contrast Ratio | 300000:1 (Dynamic) |
| Response Time | 8 ms |
| Brightness | 250 nits |
| Number of Colors | 16.7 M |
| Horizontal Viewing Angle | 176 ° |
| Vertical Viewing Angle | 176 ° |
Connectivity
| USB Ports | No USB Port |
| VGA | Yes |
| HDMI | HDMI Port |
Extra
| Sales Package | Monitor, Base, Stem, HDMI Cable, Power Cable, User Manual |
| Wall Mounting | Yes |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.












