




Midea WHS-65LB1 1.6 Cu Ft Single Door Mini Refrigerator
$119.99 • Out Of Stock • By Midea
Midea WHS-65LB1 1.6 Cu Ft Single Door Mini Refrigerator is a 45.31 L Single Door Refrigerator.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
This Refrigerator is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$119.99
Search
Midea WHS-65LB1 1.6 Cu Ft Single Door Mini Refrigerator price in United States is $119.99. The lowest price is available at Amazon.
Features
- Single Door
- Internal Freezer Mounted Freezer
- 45.31 L Capacity
- Removable Gasket
- 1 year Product Warranty
OUT OF STOCK
Midea WHS-65LB1 1.6 Cu Ft Single Door Mini Refrigerator Specs
- Single Door
- Internal Freezer Mounted Freezer
- 45.31 L Capacity
- Removable Gasket
- 1 year Product Warranty
General
| Brand | Midea |
| Model | WHS-65LB1 |
| Type | Single Door |
Design and Body
| Weight | 13.61 kg |
| Height | 49.28 cm |
| Width | 47.24 cm |
| Depth | 44.96 cm |
| Freezer Mounted | Internal Freezer |
| Handle Type | Recessed Door Handle |
| Body Material | Stainless Steel |
| Body Features | Reversible Door Hinges |
Interior Features
| Removable Gasket | Yes |
| Flexible Rack | Yes |
| Other Interior Features | Chiller Box |
Technical
| Capacity | 45.31 L |
| Refrigerant | R600a |
Cooling Features
| Temperature Control | Yes |
Safety Features
| Shock Proof | Yes |
| Anti Bacteria Gasket | Yes |
Extra
| Sales Package | 1 U Refrigerator, User Manual |
| Doors Count | 1 |
| Extra Features | Adjustable Legs, Low Sound Operation, Adjustable 6 Level Thermostat Control, Bottle Frame |
Power Features
| Voltage Required | 115V |
Warranty
| Warranty Type | Manufacturer |
| Product Warranty | 1 year |
Midea WHS-65LB1 1.6 Cu Ft Single Door Mini Refrigerator Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Refrigerators
Compared With

Samsung Galaxy S26 Ultra vs Apple iPhone 17 Pro Max (512GB)
TCL 60 XE NxtPaper (8GB RAM + 256GB) vs Motorola Moto G Stylus 5G 2025
Samsung Galaxy S26 Ultra (16GB RAM + 1TB) vs Samsung Galaxy S26 Ultra (12GB RAM + 512GB)
Xiaomi 17 Ultra vs Xiaomi 18 Pro Max
Samsung Galaxy S26 Plus (12GB RAM + 512GB) vs OnePlus 15
Apple iPhone 17 Pro vs Apple iPhone 17Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.















