



Oraimo SmartTrimmer Home OTR-210 Trimmer
$10.35 • View Prices • By Oraimo
Oraimo SmartTrimmer Home OTR-210 Trimmer price in United States starts from $10.35.
- Share
$10.35
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Cordless
- Blade: Self Sharpening Stainless Steel
- Cordless
- Source: Battery Operated, DC 5V 1A, 5 W
- Beard & Moustache, Body Grooming, Hair Clipping
- Use Time 1.5 hours
- 0.5mm-10mm
Oraimo SmartTrimmer Home OTR-210 Trimmer Specs
- Cordless
- Blade: Self Sharpening Stainless Steel
- Cordless
- Source: Battery Operated, DC 5V 1A, 5 W
- Beard & Moustache, Body Grooming, Hair Clipping
- Use Time 1.5 hours
- 0.5mm-10mm
General
| Country of Origin | China |
| Type | Cordless |
| Model Name | SmartTrimmer Home |
| Model | OTR-210 |
| Brand | Oraimo |
Device Details
| Trimmer Type | Beard & Moustache, Body Grooming, Hair Clipping |
| Blade Type | Self Sharpening Stainless Steel |
| Cordless | Yes |
| Plate Size | 0.5mm-10mm |
Features
| Additional Features | 7000 RPM Powerful Motor, Precision Cutting Every Time |
Battery & Power
| Battery Type | Lithium Polymer |
| Battery Size | 600 mAh |
| Power Source | Battery Operated |
| Power Consumption | 5 W |
| Power Supply | DC 5V 1A |
| Charging Time | 1.5 hours |
| Use Time | 1.5 hours |
Extra
| Sales Package | 1 U Trimmer, Charging Cable, Warranty Card |
Oraimo SmartTrimmer Home OTR-210 Trimmer Price History
You can check the price history of Oraimo SmartTrimmer Home OTR-210 Trimmer below. The current price is $999. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Trimmers
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.















