



Supreme Darkstar 82 Trimmer
$149.95 • View Prices • By Supreme
Supreme Darkstar 82 Trimmer is a Trimmer from Supreme. Compare prices, read reviews, and check specifications of Supreme Darkstar 82 Trimmer.
- Like
- Comment
- Share
Supreme Darkstar 82 Trimmer price in United States is $149.95. The lowest price is available at Amazon.
- Price History
- Set Price Alert
- View Prices
Features
- Cordless
- Balanced Metal Construction
- Blade: Steel
- Cordless
- Source: USB Type-C Charging (5V~1A), 5 W
- Hair, Beard & Moustache
- Use Time 3 hours
- DLC Coated
Supreme Darkstar 82 Trimmer Specs
- Cordless
- Balanced Metal Construction
- Blade: Steel
- Cordless
- Source: USB Type-C Charging (5V~1A), 5 W
- Hair, Beard & Moustache
- Use Time 3 hours
- DLC Coated
General
| Type | Cordless |
| Model Name | Darkstar |
| Model | 82 |
| Brand | Supreme |
| Design | Balanced Metal Construction |
Device Details
| Under Shower Use | No |
| Trimmer Type | Hair, Beard & Moustache |
| Blade Type | Steel |
| Cordless | Yes |
| Swivel Cord | No |
| Coating | DLC Coated |
| Indicators | LED |
Features
| Additional Features | 9,000+ RPM Vector Motor, Low Noise |
Battery & Power
| Battery Type | Lithium |
| Power Consumption | 5 W |
| Power Supply | USB Type-C Charging (5V~1A) |
| Use Time | 3 hours |
Extra
| Sales Package | 1 U Trimmer, Cleaning Brush, Instructions Manual |
Design and Body
| Weight | 209.79 g |
Supreme Darkstar 82 Trimmer Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
Supreme Darkstar 82 Trimmer Price History
You can check the price history of Supreme Darkstar 82 Trimmer below. The current price is $149.95. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Trimmers
Related Searches
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.















