

Supreme T Shaper ST5190 Trimmer
$24.99 • View Prices • By Supreme
Supreme T Shaper ST5190 Trimmer is a Trimmer from Supreme. Compare prices, read reviews, and check specifications of Supreme T Shaper ST5190 Trimmer.
- Like
- Comment
- Share
Supreme T Shaper ST5190 Trimmer price in United States is $24.99. The lowest price is available at Amazon.
- Price History
- Set Price Alert
- View Prices
Features
- Cordless
- Blade: Steel
- Cordless
- Source: USB Type-C Charging (5V~1A), 5 W
- Hair, Beard & Moustache
- Use Time 1.33 hours
Supreme T Shaper ST5190 Trimmer Specs
- Cordless
- Blade: Steel
- Cordless
- Source: USB Type-C Charging (5V~1A), 5 W
- Hair, Beard & Moustache
- Use Time 1.33 hours
General
| Type | Cordless |
| Model Name | T Shaper |
| Model | ST5190 |
| Brand | Supreme |
Device Details
| Under Shower Use | No |
| Trimmer Type | Hair, Beard & Moustache |
| Blade Type | Steel |
| Cordless | Yes |
| Swivel Cord | No |
| Indicators | LED |
Features
| Additional Features | Quiet Operation, Effortless Control |
Battery & Power
| Battery Type | Lithium |
| Power Consumption | 5 W |
| Power Supply | USB Type-C Charging (5V~1A) |
| Use Time | 1.33 hours |
Extra
| Sales Package | 1 U Trimmer, Cleaning Brush, Instructions Manual |
Design and Body
| Weight | 209.79 g |
Supreme T Shaper ST5190 Trimmer Prices
7% (price increased by $2 in one month)
Supreme T Shaper ST5190 Trimmer Price History
You can check the price history of Supreme T Shaper ST5190 Trimmer below. The current price is $24.99. Over the past month, there has been a increase of $2 in the price.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Trimmers
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













