



CompaQ HUEQ X 55 Inch Ultra HD 4K Smart LED TV (CQV55AX1UD)
$114.93 • Out Of Stock • By CompaQ
CompaQ HUEQ X 55 Inch Ultra HD 4K Smart LED TV (CQV55AX1UD) price in United States starts from $114.93.
- Share
This TV is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$114.93
Search
Features
- 55 in, LED TV
- 4K Resolution, 3840 x 2160 pixels
- Wifi, Ethernet
- Smart TV
- 2 Speakers, 24 W Output
- 3 HDMI Ports, 2 USB Ports
- 178 ° Viewing Angle
- Screen Mirroring
OUT OF STOCK
CompaQ HUEQ X 55 Inch Ultra HD 4K Smart LED TV (CQV55AX1UD) Specs
Group: $8,750 to $12,500
Display
- 55 inch DisplayLarge
- LED Screen
- 4K Resolution, 3840 x 2160 pixelsAverage
- 60 Hz Refresh Rate
- 178 ° Viewing Angle
Audio
- 2 Speakers
- 24 W Speaker Output
Connectivity
- 3 HDMI PortsAverage
- 2 USB PortsAverage
- Ethernet
Smart Features
- Screen Mirroring, Wifi, Bluetooth
Remote Features
- Internet Access on Remote
Discuss
3 Comments Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

CompaQ HUEQ X 55 Inch Ultra HD 4K Smart LED TV (CQV55AX1UD) vs Coocaa Y74 Plus 55 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (55Y74 Plus)
CompaQ HUEQ X 55 Inch Ultra HD 4K Smart LED TV (CQV55AX1UD) vs VW OptimaX Series 43 inch Full HD Smart QLED TV (VW43AQ1)
CompaQ HUEQ X 55 Inch Ultra HD 4K Smart LED TV (CQV55AX1UD) vs Realme TechLife 55UHDGDRDDVB 55 inch Ultra HD 4K Smart LED TV
Sony BRAVIA 3 II 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-43XR30M2) vs Sony Bravia 3 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-43S30)
Vizio VQM75C 75 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV vs Samsung QN90F 50 inch Ultra HD 4K Smart Neo QLED TV (QN50QN90FAFXZA)
Samsung S85F 55 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (QN55S85FAFXZA) vs LG B5 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED65B5PUA)CompaQ HUEQ X 55 Inch Ultra HD 4K Smart LED TV (CQV55AX1UD) Full Specs
General
| Model | CQV55AX1UD |
| Type | LED |
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | LED TV - 1 Number, User Manual - 1 Number, Warranty Card - 1 Number, Screws - 4 Number, Stand - 1 Number for each side, Remote - 1 Number, AAA Batteries - 2 Number |
Display
| Size (Diagonal) | 55 in |
| Screen Resolution | 4K, 3840 x 2160 pixels |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Viewing Angle | 178 ° Horizontal |
Audio
| Number Of Speakers | 2 |
| Total Speaker Output | 24 W |
| Output Per Speaker | 12 W |
Connectivity
| USB Ports | 2 (Side) |
| HDMI Ports | 3 (Side) |
| Screen Mirroring | Yes |
| Ethernet | Yes |
Power Supply
| Voltage Requirement | AC 110 - 240 V, 50/60 Hz |
| Power Consumption (Stand-by) | 5 W |
Remote Control
| Internet Access In Remote | Yes |
Smart TV Features
| Smart TV | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













