



Foxsky FS65MINILED 65 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV
$459.71 • View Prices • By FOXSKY
Foxsky FS65MINILED 65 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV price in United States starts from $459.71.
- Share
$459.71
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- 65 in, Mini LED TV
- 4K Resolution, 3840 x 2160 pixels
- Ethernet
- Smart TV
- 2 Speakers, 40 W Output
- 1 GB RAM, 8 GB Storage
- 2 HDMI Ports, 2 USB Ports
- Supports Apps & Games
Foxsky FS65MINILED 65 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV Specs
Group: $40,000 to $50,000
Display
- 65 inch DisplayAverage
- Mini LED Screen
- 4K Resolution, 3840 x 2160 pixelsAverage
- 144 Hz Refresh Rate
Audio
- 2 Speakers
- 40 W Speaker Output
Connectivity
- 2 HDMI PortsAverage
- 2 USB PortsAverage
- 1 Headphone Port
- Ethernet
Smart Features
- 1 GB RAM, 8 GB Storage
Design
- 17 kgHeavy
Foxsky FS65MINILED 65 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV Price History
You can check the price history of Foxsky FS65MINILED 65 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV below. The current price is $43,999. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

Foxsky FS65MINILED 65 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV vs Coocaa 65MINI75Q 65 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV
Vizio M-Series M50Q6-J01 50 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV vs TCL Q65 50 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (50Q651G)
Samsung S95F 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (QN65S95FAFXZA) vs LG evo AI G6 77 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED77G6WUA)
Hisense Class U6 Series 75 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (75U6HF) vs LG UA77 55 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (55UA7700PUB)
TCL Q65 43 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (43Q651G) vs Samsung Q60D 43 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN43Q60D)
Samsung Q8F 85 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN85Q8FAAFXZA) vs Samsung U8000F 85 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (UN85U8000FFXZA)Foxsky FS65MINILED 65 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV Full Specs
General
| Model | FS65MINILED |
| Type | Mini LED |
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | 1 x TV, 1 x Stand, 1x User Manual, 1x Warranty Card, 1 x Remote |
| Launch Year | 2026 |
Display
| Size (Diagonal) | 65 in |
| Screen Resolution | 4K, 3840 x 2160 pixels |
| Refresh Rate | 144 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
Physical Design
| Weight (without Stand) | 17 kg |
| Weight (with Stand) | 17.2 kg |
| Dimensions With Stand | 1447 (W) x 894 (H) x 296 (D) mm |
Audio
| Number Of Speakers | 2 |
| Total Speaker Output | 40 W |
| Output Per Speaker | 20 W |
Connectivity
| USB Ports | 2 |
| HDMI Ports | 2 |
| RF Input (Analog Co-axial) Ports | 1 |
| Headphone/Speaker Output Ports | 1 |
| Ethernet | Yes |
Power Supply
| Power Consumption (Stand-by) | 0.5 W |
Smart TV Features
| Smart TV | Yes |
| Operating System (OS) | webOS |
| Voice Assistant | Yes |
| RAM | 1 GB |
| Storage | 8 GB |
| Supported Apps | Netflix, Jio Hotstar, YouTube, etc. |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













