


iBell GTV32E 32 inch Full HD Smart LED TV
$144.78 • View Prices • By iBELL
iBell GTV32E 32 inch Full HD Smart LED TV price in United States starts from $144.78.
- Share
$144.78
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- 32 in, LED TV
- Full HD, 1920 x 1080 pixels
- Wifi
- Smart TV
- 2 Speakers, 20 W Output
- Dolby Audio
- Supports Apps & Games
- Screen Mirroring
iBell GTV32E 32 inch Full HD Smart LED TV Specs
Group: $12,500 to $17,500
Display
- 32 inch DisplayAverage
- LED Screen
- Full HD, 1920 x 1080 pixelsAverage
- 60 Hz Refresh Rate
Audio
- Dolby Audio
- 2 Speakers
- 20 W Speaker Output
Connectivity
- No HDMI Ports
- No USB Ports
Smart Features
- Screen Mirroring, Wifi, Bluetooth
iBell GTV32E 32 inch Full HD Smart LED TV Price History
You can check the price history of iBell GTV32E 32 inch Full HD Smart LED TV below. The current price is $13,800. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

iBell GTV32E 32 inch Full HD Smart LED TV vs BPL 32H-D7300 32 inch HD Ready Smart LED TV
Vizio M-Series M50Q6-J01 50 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV vs TCL Q65 50 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (50Q651G)
Toshiba C350 Series 75 inch Ultra HD 4K Smart LCD TV (75C350LU) vs Hisense Class A6 Series 75 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (75A6H)
Samsung Q8F 55 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN55Q8FAAFXZA) vs Roku Select Series 55 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (55R4C5)
Samsung Q8F 55 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN55Q8FAAFXZA) vs LG UA77 55 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (55UA7700PUB)
TCL QM9K Series 85 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (85QM9K) vs Samsung QN90F 50 inch Ultra HD 4K Smart Neo QLED TV (QN50QN90FAFXZA)iBell GTV32E 32 inch Full HD Smart LED TV Full Specs
General
| Model | iBell |
| Type | LED |
| Warranty | 4 Year |
| Launch Year | 2024 |
Display
| Size (Diagonal) | 32 in |
| Screen Resolution | Full HD, 1920 x 1080 pixels |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
Audio
| Number Of Speakers | 2 |
| Total Speaker Output | 20 W |
| Output Per Speaker | 10 W |
| Sound Technology | Dolby Audio |
Connectivity
| Screen Mirroring | Yes |
Smart TV Features
| Smart TV | Yes |
| Operating System (OS) | Android TV |
| APP Store Type | Google Play Store |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Supported Apps | Netflix, Prime Video, YouTube, Disney+Hotstar, etc. |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.












