



Kodak MotionX 75 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (75MX0019)
$679.06 • Out Of Stock • By Kodak
Kodak MotionX 75 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (75MX0019) price in United States starts from $679.06.
- Share
This TV is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$679.06
Search
Features
- 75 in, QLED TV
- 4K Resolution, 3840 x 2160 pixels
- Wifi, Ethernet
- Smart TV
- 70 W Output
- 2 GB RAM, 32 GB Storage
- 3 HDMI Ports, 2 USB Ports
- Supports Apps & Games
OUT OF STOCK
Kodak MotionX 75 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (75MX0019) Specs
Group: $57,500 to $72,500
Display
- 75 inch DisplayLarge
- QLED Screen
- 4K Resolution, 3840 x 2160 pixelsAverage
- 120 Hz Refresh Rate
Audio
- 70 W Speaker Output
Connectivity
- 3 HDMI PortsAverage
- 2 USB PortsAverage
- Ethernet
Smart Features
- Screen Mirroring, Wifi, Bluetooth
- 2 GB RAM, 32 GB Storage
Design
- 44 mmThick
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

Kodak MotionX 75 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (75MX0019) vs Thomson NeoX 75 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (75NEOX0011)
Sony BRAVIA 3 II 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-43XR30M2) vs Sony Bravia 3 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-43S30)
Samsung QN90A 98 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN98QN90AAFXZA) vs Sony BRAVIA 5 98 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (K-98XR50)
Vizio VQM75C 75 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV vs Samsung Q70D 85 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN85Q70D)
Samsung S85F 55 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (QN55S85FAFXZA) vs Sony BRAVIA 5 65 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (K-65XR50)
Samsung Q8F 55 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN55Q8FAAFXZA) vs Roku Select Series 55 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (55R4C5)Kodak MotionX 75 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (75MX0019) Full Specs
General
| Model | 75MX0019 |
| Type | QLED |
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | 1N QLED TV, 1N Remote, 2N Batteries, 1N User Mannual |
| Launch Year | 2025 |
Display
| Size (Diagonal) | 75 in |
| Screen Resolution | 4K, 3840 x 2160 pixels |
| Brightness | 550 nits |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
Physical Design
| Dimensions | 1668 (W) x 939 (H) x 44 (D) mm |
Video
| Video Formats Supported | MP4, MPEG, MPG, MKV, AVI, FLV, ASF |
Audio
| Audio Formats Supported | MP3, MPEG1/2, AAC, AC3, Eac3 |
| Total Speaker Output | 70 W |
Connectivity
| USB Ports | 2 (Rear) |
| HDMI Ports | 3 |
| RF Input (Analog Co-axial) Ports | 1 |
| HDMI Audio Return Channel | Yes |
| Optical Digital Audio Out | Yes |
| Screen Mirroring | Yes |
| Ethernet | Yes |
Power Supply
| Power Consumption (Stand-by) | 0.5 W |
Smart TV Features
| Smart TV | Yes |
| Operating System (OS) | Google TV |
| APP Store Type | Google Play Store |
| Wi-Fi | Yes |
| Band Support | 2.4GHz, 5GHz |
| Voice Assistant | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| RAM | 2 GB |
| Storage | 32 GB |
| Supported Apps | Prime Video, Netflix, JioHotstar, YouTube, etc. |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













