

MarQ by Flipkart 32HDNDQEE1B 32 inch HD Ready LED TV
$76.27 • View Prices • By MarQ
MarQ by Flipkart 32HDNDQEE1B 32 inch HD Ready LED TV price in United States starts from $76.27.
- Share
$76.27
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- 32 in, LED TV
- 1366 x 768 pixels
- Smart TV: No
- 2 Speakers, 24 W Output
- 2 HDMI Ports, 2 USB Ports
- 178 ° Viewing Angle
- 60 Hz, 16:09 Ratio
MarQ by Flipkart 32HDNDQEE1B 32 inch HD Ready LED TV Specs
Group: $6,000 to $8,000
Display
- 32 inch DisplayLargest
- LED Screen
- 1366 x 768 pixelsAverage
- 60 Hz Refresh Rate
- 178 ° Viewing Angle
Audio
- 2 Speakers
- 24 W Speaker Output
Connectivity
- 2 HDMI PortsAverage
- 2 USB PortsAverage
MarQ by Flipkart 32HDNDQEE1B 32 inch HD Ready LED TV Price History
You can check the price history of MarQ by Flipkart 32HDNDQEE1B 32 inch HD Ready LED TV below. The current price is $7,199. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

MarQ by Flipkart 32HDNDQEE1B 32 inch HD Ready LED TV vs MarQ 32HDCDQEE1B 32 Full HD Smart LED TV
Samsung S85F 83 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (QN83S85FAFXZA) vs Samsung S90F 77 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (QN77S90FAFXZA)
Samsung Q8F 55 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN55Q8FAAFXZA) vs Roku Select Series 55 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (55R4C5)
Hisense U7 100 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (100U75QG) vs Hisense Class U6 Series 100 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (100U65QF)
LG evo C4 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED65C4PUA) vs TCL QM9K Series 85 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (85QM9K)
LG evo G4 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED65G4SUB) vs Vizio VQM65C 65 inch Ultra HD 4K Smart QLED TVMarQ by Flipkart 32HDNDQEE1B 32 inch HD Ready LED TV Full Specs
General
| Model | 32HDNDQEE1B |
| Type | LED |
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | 1 TV Unit, Remote, User Manual, Wall Mount, Stand, AAA Battery |
Display
| Size (Diagonal) | 32 in |
| Screen Resolution | HD Ready, 1366 x 768 pixels |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Viewing Angle | 178 ° Horizontal, 178 ° Vertical |
| Other Display Features | A+ Grade Panel, 16.7M Colors |
Audio
| Number Of Speakers | 2 |
| Total Speaker Output | 24 W |
| Output Per Speaker | 12 W |
Connectivity
| USB Ports | 2 (Side) |
| HDMI Ports | 2 |
Power Supply
| Voltage Requirement | AC 100 - 240 V, 50/60 Hz |
| Power Consumption (Stand-by) | 0.5 W |
Smart TV Features
| Smart TV | No |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.











