


Motorola 32HDGQMSAQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV
$120.93 • Out Of Stock • By Motorola
Motorola 32HDGQMSAQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV price in United States starts from $120.93.
- Share
This TV is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$120.93
Search
Features
- 32 in, QLED TV
- 1366 x 768 pixels
- Wifi, Ethernet
- Smart TV
- 2 Speakers, 40 W Output
- 1 GB RAM, 8 GB Storage
- 2 HDMI Ports, 2 USB Ports
- Dolby Audio
OUT OF STOCK
Motorola 32HDGQMSAQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV Specs
Group: $8,750 to $12,500
Display
- 32 inch DisplayAverage
- QLED Screen
- 1366 x 768 pixelsAverage
- 60 Hz Refresh Rate
Audio
- Dolby Audio
- 2 Speakers
- 40 W Speaker Output
Connectivity
- 2 HDMI PortsAverage
- 2 USB PortsAverage
- Ethernet
Smart Features
- Screen Mirroring, Wifi, Bluetooth
- 1 GB RAM, 8 GB Storage
Design
- 3.6 kgHeavy
- 90 mmThick
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

Motorola 32HDGQMSAQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV vs TCL V5C 32 inch Full HD Smart QLED TV (32V5C)
Motorola 32HDGQMSAQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV vs Acer Ultra V Series 32 inch HD Ready Smart QLED TV (AR32QDVGU2841BD)
Motorola 32HDGQMSAQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV vs Motorola 32HDGQMDDAQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV
Motorola 32HDGQMSAQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV vs realme TechLife 32HDGQRGSAQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV
Motorola 32HDGQMSAQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV vs LG LR57 32 inch HD Ready Smart LED TV (32LR570B6LA)
Motorola 32HDGQMSAQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV vs Motorola Envision X 2025 43 inch HD Ready Smart QLED TV (32UHDGQMVSAQ)Motorola 32HDGQMSAQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV Full Specs
General
| Model | 32HDGQMSAQ |
| Type | QLED |
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | 1 x TV, 1 x Remote, 1 x User Manual, 2 x AAA Batteries, Base Stand, Stand Screw |
| Launch Year | 2026 |
Display
| Size (Diagonal) | 32 in |
| Screen Resolution | HD Ready, 1366 x 768 pixels |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
Physical Design
| Weight (without Stand) | 3.6 kg |
| Weight (with Stand) | 3.6 kg |
| Dimensions | 734 (W) x 427 (H) x 90 (D) mm |
| Dimensions With Stand | 734 (W) x 480 (H) x 180 (D) mm |
Audio
| Number Of Speakers | 2 |
| Total Speaker Output | 40 W |
| Output Per Speaker | 20 W |
| Sound Technology | Dolby Audio |
Connectivity
| USB Ports | 2 (Rear) |
| HDMI Ports | 2 |
| RF Input (Analog Co-axial) Ports | 1 |
| Optical Digital Audio Out | Yes |
| Screen Mirroring | Yes |
| Ethernet | Yes |
Power Supply
| Power Consumption (Stand-by) | 0.5 W |
Smart TV Features
| Smart TV | Yes |
| Operating System (OS) | Google TV |
| APP Store Type | Google Play Store |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| RAM | 1 GB |
| Storage | 8 GB |
| Supported Apps | Prime Video, Netflix, JioHotstar, YouTube, Sony LIV, Zee5, etc. |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.












