





Thomson 32QAI1045 32 inch HD Ready Smart QLED TV
$125.36 • View Prices • By Thomson
Thomson 32QAI1045 32 inch HD Ready Smart QLED TV price in United States starts from $125.36.
- Share
$125.36
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- 32 in, QLED TV
- 1366 x 768 pixels
- Wifi, Ethernet
- Smart TV
- 2 Speakers, 40 W Output
- 1 GB RAM, 8 GB Storage
- 3 HDMI Ports, 2 USB Ports
- Dolby Audio
Thomson 32QAI1045 32 inch HD Ready Smart QLED TV Specs
Group: $8,750 to $12,500
Display
- 32 inch DisplayAverage
- QLED Screen
- 1366 x 768 pixelsAverage
- 60 Hz Refresh Rate
Audio
- Dolby Audio
- 2 Speakers
- 40 W Speaker Output
Connectivity
- 3 HDMI PortsAverage
- 2 USB PortsAverage
- Ethernet
Smart Features
- Screen Mirroring, Wifi, Bluetooth
- 1 GB RAM, 8 GB Storage
Remote Features
- Internet Access on Remote
Thomson 32QAI1045 32 inch HD Ready Smart QLED TV Price History
You can check the price history of Thomson 32QAI1045 32 inch HD Ready Smart QLED TV below. The current price is $11,999. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

Thomson 32QAI1045 32 inch HD Ready Smart QLED TV vs Thomson Phoenix 32 inch HD Ready Smart QLED TV (Q32H1111)
Thomson 32QAI1045 32 inch HD Ready Smart QLED TV vs Beston BS32HGTV 32 inch HD Ready Smart LED TV
Sony BRAVIA 3 II 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-43XR30M2) vs Sony Bravia 3 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-43S30)
Samsung The Terrace LST9D 75 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN75LST9DAFXZA) vs Samsung S95F 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (QN65S95FAFXZA)
LG evo C4 77 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED77C4PUA) vs Sony BRAVIA 5 98 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (K-98XR50)
Samsung Q8F 85 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN85Q8FAAFXZA) vs Samsung U8000F 85 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (UN85U8000FFXZA)Thomson 32QAI1045 32 inch HD Ready Smart QLED TV Full Specs
General
| Model | 32QAI1085 |
| Type | QLED |
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | 1 x TV, 1 x Remote, 1 x User Manual, 2 x Batteries |
| Launch Year | 2026 |
Display
| Size (Diagonal) | 32 in |
| Screen Resolution | Full HD, 1366 x 768 pixels |
| Brightness | 350 nits |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
Video
| Video Formats Supported | MP4, MPEG, MPG, MKV, AVI, FLV, ASF |
Audio
| Audio Formats Supported | MP3, MPEG1, MPEG2, MPEG2.5, AAC, HEAAC, ASF, WMA |
| Number Of Speakers | 2 |
| Total Speaker Output | 40 W |
| Output Per Speaker | 20 W |
| Sound Technology | Dolby Audio |
Connectivity
| USB Ports | 2 |
| HDMI Ports | 3 |
| RF Input (Analog Co-axial) Ports | 1 |
| HDMI Audio Return Channel | Yes, ARC (HDMI 2) |
| Optical Digital Audio Out | Yes |
| Screen Mirroring | Yes |
| Built-In Chromecast | Yes |
| Ethernet | Yes |
Power Supply
| Power Consumption (Stand-by) | 0.5 W |
Remote Control
| Internet Access In Remote | Yes |
Smart TV Features
| Smart TV | Yes |
| Operating System (OS) | Google TV |
| APP Store Type | Google Play Store |
| Wi-Fi | Yes |
| Voice Assistant | Yes, Google Assistant |
| Bluetooth | Yes |
| RAM | 1 GB |
| Storage | 8 GB |
| Supported Apps | Prime Video, Netflix, JioHotstar, YouTube, etc. |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.















