



Motorola Envision X 32 inch HD Ready Smart QLED TV (32HDGQMWSTQ)
$73.33 • Out Of Stock • By Motorola
Motorola Envision X 32 inch HD Ready Smart QLED TV (32HDGQMWSTQ) price in United States starts from $73.33.
- Share
This TV is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$73.33
Search
Features
- 31.5 in, QLED TV
- 1366 x 768 pixels
- Wifi, Ethernet
- Smart TV
- 2 Speakers, 20 W Output
- Mediatek 9216 Processor, 1.5 GB RAM, 8 GB Storage
- 3 HDMI Ports, 2 USB Ports
- Supports Apps & Games
OUT OF STOCK
Motorola Envision X 32 inch HD Ready Smart QLED TV (32HDGQMWSTQ) Specs
Group: $6,000 to $8,000
Display
- 31.5 inch DisplayAverage
- QLED Screen
- 1366 x 768 pixelsAverage
- 60 Hz Refresh Rate
Audio
- 2 Speakers
- 20 W Speaker Output
Connectivity
- 3 HDMI PortsAverage
- 2 USB PortsAverage
- Ethernet
Smart Features
- Screen Mirroring, Wifi, Bluetooth
- Mediatek 9216 Processor
- Mali G31 MP2
- 1.5 GB RAM, 8 GB Storage
Remote Features
- Internet Access on Remote
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

Motorola Envision X 32 inch HD Ready Smart QLED TV (32HDGQMWSTQ) vs TCL V5C 32 inch Full HD Smart QLED TV (32V5C)
Motorola Envision X 32 inch HD Ready Smart QLED TV (32HDGQMWSTQ) vs Motorola 32HDGQMDDAQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV
Motorola Envision X 32 inch HD Ready Smart QLED TV (32HDGQMWSTQ) vs Xiaomi G Series 32 inch HD Ready Smart QLED TV (L32MB-APIN)
Sony BRAVIA 3 II 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-43XR30M2) vs Sony Bravia 3 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-43S30)
Samsung S95F 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (QN65S95FAFXZA) vs LG evo AI G6 77 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED77G6WUA)
Samsung Q7F 75 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN75Q7FAAFXZA) vs Sony Bravia 2 II 55 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-55S20M2)Motorola Envision X 32 inch HD Ready Smart QLED TV (32HDGQMWSTQ) Full Specs
General
| Model | 32HDGQMWSTQ |
| Type | QLED |
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | Television, Remote, User Manual, AAA Batteries, Base Stand, Stand Screws |
| Launch Year | 2024 |
Display
| Size (Diagonal) | 31.5 in |
| Screen Resolution | HD Ready, 1366 x 768 pixels |
| Backlight Type | 300 nits |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:09 |
Physical Design
| Dimensions With Stand | 722 (W) x 478 (H) x 180 (D) mm |
Audio
| Number Of Speakers | 2 |
| Total Speaker Output | 20 W |
| Output Per Speaker | 10 W |
| Sound Technology | Dolby Digital, Dolby Digital Plus |
Connectivity
| USB Ports | 2 |
| HDMI Ports | 3 |
| RF Input (Analog Co-axial) Ports | 1 |
| Component Output Ports | 1 |
| Screen Mirroring | Yes |
| Ethernet | Yes |
Power Supply
| Voltage Requirement | AC 110 - 240 V |
| Power Consumption (Stand-by) | 0.5 W |
Remote Control
| Universal Control Remote | Yes |
| Internet Access In Remote | Yes |
Smart TV Features
| Smart TV | Yes |
| Operating System (OS) | Google TV |
| Wi-Fi | Yes |
| Band Support | Dual Band Wi-Fi 2.4 GHz + 5 GHz |
| Bluetooth | Yes |
| Processor | Mediatek 9216 |
| Processor Cores | 4 |
| Graphics Processor (GPU) | Mali G31 MP2 |
| RAM | 1.5 GB |
| Storage | 8 GB |
| Supported Apps | Netflix, Prime Video, Disney+Hotstar, etc. |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













