


Onida 32HAG-2 32 inch HD Ready Smart LED TV
$110.61 • View Prices • By Onida
Onida 32HAG-2 32 inch HD Ready Smart LED TV price in United States starts from $110.61.
- Share
$110.61
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- 32 in, LED TV
- 1366 x 768 pixels
- Wifi
- Smart TV
- 2 Speakers, 20 W Output
- 3 HDMI Ports, 2 USB Ports
- Dolby Audio
- Supports Apps & Games
Onida 32HAG-2 32 inch HD Ready Smart LED TV Specs
Group: $8,750 to $12,500
Display
- 32 inch DisplayAverage
- LED Screen
- 1366 x 768 pixelsAverage
- 60 Hz Refresh Rate
Audio
- Dolby Audio
- 2 Speakers
- 20 W Speaker Output
Connectivity
- 3 HDMI PortsAverage
- 2 USB PortsAverage
Smart Features
- Wifi, Bluetooth
Design
- 87.5 mmThick
Onida 32HAG-2 32 inch HD Ready Smart LED TV Price History
You can check the price history of Onida 32HAG-2 32 inch HD Ready Smart LED TV below. The current price is $10,499. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

Onida 32HAG-2 32 inch HD Ready Smart LED TV vs realme TechLife 32HDGQRGSAQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV
Onida 32HAG-2 32 inch HD Ready Smart LED TV vs Thomson 32TJHQ002 32 inch HD Ready Smart QLED TV
Sony BRAVIA 5 65 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (K-65XR50) vs LG B5 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED65B5PUA)
Samsung QN80F 75 inch Ultra HD 4K Smart Neo QLED TV (QN75QN80FAFXZA) vs LG B5 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED65B5PUA)
TCL QM8K 65 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (65QM8K) vs LG B5 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED65B5PUA)
Samsung QN90A 98 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN98QN90AAFXZA) vs Sony BRAVIA 5 98 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (K-98XR50)Onida 32HAG-2 32 inch HD Ready Smart LED TV Full Specs
General
| Model | 32HAG-2 |
| Type | LED |
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | 1 LED TV, 1 User Manual, 1 Warranty Card, 1 Remote Control |
| Launch Year | 2025 |
Display
| Size (Diagonal) | 32 in |
| Screen Resolution | HD Ready, 1366 x 768 pixels |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
Physical Design
| Dimensions | 720.8 (W) x 425 (H) x 87.5 (D) mm |
| Dimensions With Stand | 720.8 (W) x 477 (H) x 200.6 (D) mm |
Audio
| Number Of Speakers | 2 |
| Total Speaker Output | 20 W |
| Output Per Speaker | 10 W |
| Sound Technology | Dolby Audio |
Connectivity
| USB Ports | 2 |
| HDMI Ports | 3 |
| Built-In Chromecast | Yes |
Smart TV Features
| Smart TV | Yes |
| Operating System (OS) | Google TV |
| APP Store Type | Google Play Store |
| Wi-Fi | Yes |
| Voice Search | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Supported Apps | Amazon Prime Video, Netflix, Jio Hotstar, SonyLiv, YouTube, etc. |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.












