


RGL RGS3202 32-inch Full HD Smart LED TV
$95.7 • View Prices • By RGL
RGL RGS3202 32-inch Full HD Smart LED TV price in United States starts from $95.7.
- Share
$95.7
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- 32 in, LED TV
- Full HD, 1920 x 1080 pixels
- Wifi
- Smart TV
- 2 Speakers, 20 W Output
- 2 HDMI Ports, 2 USB Ports
- 3D TV: No
- Screen Mirroring
RGL RGS3202 32-inch Full HD Smart LED TV Specs
Group: $8,000 to $10,000
Display
- 32 inch DisplayLargest
- LED Screen
- Full HD, 1920 x 1080 pixelsAverage
- 50 Hz Refresh Rate
Audio
- 2 Speakers
- 20 W Speaker Output
Connectivity
- 2 HDMI PortsAverage
- 2 USB PortsAverage
Smart Features
- Screen Mirroring, Wifi
Design
- 60 W Input Power
RGL RGS3202 32-inch Full HD Smart LED TV Price History
You can check the price history of RGL RGS3202 32-inch Full HD Smart LED TV below. The current price is $8,991. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

Samsung QN90A 98 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN98QN90AAFXZA) vs Sony BRAVIA 5 98 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (K-98XR50)
LG evo C4 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED65C4PUA) vs Westinghouse EX Series Edgeless 32 inch HD Ready Smart LED TV (WR32EX2300)
Hisense U7 100 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (100U75QG) vs Hisense Class U6 Series 100 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (100U65QF)
Hisense Class U6 Series 75 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (75U6HF) vs TCL QM6K 75 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (75QM6K)
LG evo C4 77 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED77C4PUA) vs Sony BRAVIA 5 98 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (K-98XR50)
TCL Class S4 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (43S450R) vs TCL Q65 43 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (43Q651G)RGL RGS3202 32-inch Full HD Smart LED TV Full Specs
General
| Model | RGS3202 |
| Type | LED |
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | 1 Television, Remote, Wall Mount Stand, 2 AAA Batteries, 2 Desktop Stand, 4 Stand Support Crews, User Manual |
Display
| Size (Diagonal) | 32 in |
| Screen Resolution | Full HD, 1920 x 1080 pixels |
| Refresh Rate | 50 Hz |
| Curved TV | No |
| 3D TV | No |
| Touchscreen | No |
Video
| Video Formats Supported | MP4, AVI |
| Image Formats Supported | JPEG |
Audio
| Audio Formats Supported | MP3, WAV |
| Number Of Speakers | 2 |
| Total Speaker Output | 20 W |
| Output Per Speaker | 10 W |
Connectivity
| USB Ports | 2 |
| HDMI Ports | 2 |
| Screen Mirroring | Yes |
Power Supply
| Voltage Requirement | AC 100 - 240 V |
| Power Consumption | 60 W |
| Power Consumption (Stand-by) | 0.5 W |
Remote Control
| Universal Control Remote | No |
| Touch Controls On Remote | No |
Smart TV Features
| Smart TV | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.












