



Sansui JSW43UG23Q 43 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV
$317.6 • View Prices • By Sansui
Sansui JSW43UG23Q 43 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV price in United States starts from $317.6.
- Share
$317.6
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- 43 in, QLED TV
- 4K Resolution, 3840 x 2160 pixels
- Wifi, Ethernet
- Smart TV
- 2 Speakers, 30 W Output
- Quad Core Processor, 2 GB RAM, 32 GB Storage
- HDR, Dolby Vision
- 3 HDMI Ports, 2 USB Ports
Sansui JSW43UG23Q 43 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV Specs
Group: $25,000 to $35,000
Display
- 43 inch DisplayAverage
- QLED Screen
- 4K Resolution, 3840 x 2160 pixelsAverage
- 60 Hz Refresh Rate
- HDR, Dolby Vision
Audio
- Dolby Atmos
- 2 Speakers
- 30 W Speaker Output
Connectivity
- 3 HDMI PortsAverage
- 2 USB PortsAverage
- 1 Headphone Port
- Ethernet
Smart Features
- Screen Mirroring, Wifi, Bluetooth
- Quad Core Processor
- 2 GB RAM, 32 GB Storage
Remote Features
- Internet Access on Remote
Design
- 78 mmThick
Sansui JSW43UG23Q 43 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV Price History
You can check the price history of Sansui JSW43UG23Q 43 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV below. The current price is $29,990. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

Sansui JSW43UG23Q 43 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV vs Xiaomi X Pro 2025 43 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (L43MB-APIN)
Sansui JSW43UG23Q 43 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV vs Lumio Vision 7 43 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (FTW1-ADSG)
Sansui JSW43UG23Q 43 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV vs Sansui JSW43UG23 43 inch Full HD Smart LED TV
Sansui JSW43UG23Q 43 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV vs Haier H6E 43 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (43H6E)
Sansui JSW43UG23Q 43 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV vs TCL T6C 43 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (43T6C)
Sansui JSW43UG23Q 43 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV vs Thomson Phoenix 2025 Edition 43 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (43QAI1015)Sansui JSW43UG23Q 43 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV Full Specs
General
| Model | JSW43UG23Q |
| Type | QLED |
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | 1 Piece TV, 1 Piece User Manual with Warranty Card, 1 Pair Batteries, 1 Piece Remote Control, 1 Set Base Stand, 2 Pair Screws, 1 Piece Power Cord, 1 Piece Wall Mounting Set, 1 Piece Mini AV Cable |
| Launch Year | 2025 |
Display
| Size (Diagonal) | 43 in |
| Screen Resolution | 4K, 3840 x 2160 pixels |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| HDR | Yes |
| HDR Format Types | HDR10, HDR10+, HLG, Dolby Vision |
Physical Design
| Dimensions With Stand | 957 (W) x 623.8 (H) x 237.6 (D) mm |
Audio
| Number Of Speakers | 2 |
| Total Speaker Output | 30 W |
| Output Per Speaker | 15 W |
| Sound Technology | Dolby Atmos |
Connectivity
| USB Ports | 2 |
| HDMI Ports | 3 |
| RF Input (Analog Co-axial) Ports | 1 |
| Headphone/Speaker Output Ports | 1 |
| HDMI Audio Return Channel | Yes, eARC |
| Optical Digital Audio Out | Yes |
| Screen Mirroring | Yes |
| Built-In Chromecast | Yes |
| Ethernet | Yes |
Remote Control
| Internet Access In Remote | Yes |
Smart TV Features
| Smart TV | Yes |
| Operating System (OS) | Android TV 14 |
| APP Store Type | Google Play Store |
| Wi-Fi | Yes |
| Voice Assistant | Yes, Google Assistant |
| Bluetooth | Yes |
| Processor Cores | 4 |
| RAM | 2 GB |
| Storage | 32 GB |
| Supported Apps | Netflix, Prime Video, Jio Hotstar, YouTube, etc. |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













