



SYLVOX Frameless Pro Series 75 inch Ultra HD 4K Smart Outdoor TV
$5,299 • Out Of Stock • By Sylvox
SYLVOX Frameless Pro Series 75 inch Ultra HD 4K Smart Outdoor TV is a 75 inches 4K LED Smart TV running Google TV. Notable features include Dolby Atmos, Screen Mirroring, Bluetooth, 3 HDMI Ports and 2 USB Ports.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
This TV is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$5,299
Search
SYLVOX Frameless Pro Series 75 inch Ultra HD 4K Smart Outdoor TV price in United States is $5,299. The lowest price is available at Amazon.
Features
- 75 in, LED TV
- 4K Resolution, 3840 x 2160 pixels
- Wifi, Ethernet
- Smart TV
- HDR
- 3 HDMI Ports, 2 USB Ports
- Dolby Atmos
- Supports Apps & Games
OUT OF STOCK
SYLVOX Frameless Pro Series 75 inch Ultra HD 4K Smart Outdoor TV Specs
Group: $4,750 to $6,250
Display
- 75 inch DisplaySmallest
- LED Screen
- 4K Resolution, 3840 x 2160 pixelsAverage
- 60 Hz Refresh Rate
- HDR
Audio
- Dolby Atmos
Connectivity
- 3 HDMI PortsAverage
- 2 USB PortsAverage
- 1 Headphone Port
- Ethernet
Smart Features
- Screen Mirroring, Wifi, Bluetooth
Remote Features
- Internet Access on Remote
Design
- 86.61 mmThick
SYLVOX Frameless Pro Series 75 inch Ultra HD 4K Smart Outdoor TV Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

Vizio M-Series M50Q6-J01 50 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV vs TCL Q65 50 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (50Q651G)
Toshiba C350 Series 75 inch Ultra HD 4K Smart LCD TV (75C350LU) vs Hisense Class A6 Series 75 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (75A6H)
TCL QM6K 65 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (65QM6K) vs LG QNED90T 65 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (65QNED90TUA)
Vizio VQM75C 75 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV vs Samsung The Frame LS03D 43 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN43LS03D)
LG evo C4 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED65C4PUA) vs Samsung S95F 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (QN65S95FAFXZA)
LG evo C4 42 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED42C4PUA) vs Samsung S85F 55 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (QN55S85FAFXZA)SYLVOX Frameless Pro Series 75 inch Ultra HD 4K Smart Outdoor TV Full Specs
General
| Model | Frameless Pro |
| Type | LED |
Display
| Size (Diagonal) | 75 in |
| Screen Resolution | 4K, 3840 x 2160 pixels |
| Brightness | 2000 nits |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| HDR | Yes |
| Anti Reflection | Yes |
Physical Design
| Dimensions | 1667.26 (W) x 964.95 (H) x 86.61 (D) mm |
Video
| Upscaling | Yes |
Audio
| Sound Technology | Dolby Atmos |
Connectivity
| USB Ports | 2 |
| HDMI Ports | 3 |
| RF Input (Analog Co-axial) Ports | 1 |
| Headphone/Speaker Output Ports | 1 |
| Optical Digital Audio Out | Yes |
| Screen Mirroring | Yes |
| Ethernet | Yes |
Remote Control
| Internet Access In Remote | Yes |
Smart TV Features
| Smart TV | Yes |
| Operating System (OS) | Google TV |
| APP Store Type | Google Play Store |
| Wi-Fi | Yes |
| Voice Search | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Supported Apps | HBO Max, Prime Video, Netflix, Disney+, etc. |
| Other Smart Features | IP56 Waterproof |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.














