


SYLVOX Portable Series 27 inch Full HD Rolling TV
$799 • Out Of Stock • By Sylvox
SYLVOX Portable Series 27 inch Full HD Rolling TV is a 27 inches Full HD LED Smart TV. It features 20 W speakers.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
This TV is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$799
Search
SYLVOX Portable Series 27 inch Full HD Rolling TV price in United States is $799. The lowest price is available at Walmart.
Features
- 27 in, LED TV
- Full HD, 1920 x 1080 pixels
- Smart TV
- 2 Speakers, 20 W Output
- 8 GB RAM, 128 GB Storage
- 16:9 Ratio
OUT OF STOCK
SYLVOX Portable Series 27 inch Full HD Rolling TV Specs
Group: $650 to $950
Display
- 27 inch DisplaySmall
- LED Screen
- Full HD, 1920 x 1080 pixelsAverage
Audio
- 2 Speakers
- 20 W Speaker Output
Connectivity
- No HDMI Ports
- No USB Ports
Smart Features
- 8 GB RAM, 128 GB Storage
SYLVOX Portable Series 27 inch Full HD Rolling TV Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

Vizio M-Series M50Q6-J01 50 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV vs TCL Q65 50 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (50Q651G)
Toshiba C350 Series 75 inch Ultra HD 4K Smart LCD TV (75C350LU) vs Hisense Class A6 Series 75 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (75A6H)
Samsung QN80F 75 inch Ultra HD 4K Smart Neo QLED TV (QN75QN80FAFXZA) vs LG B5 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED65B5PUA)
Samsung The Frame LS03D 50 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN50LS03D) vs Sony BRAVIA 5 98 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (K-98XR50)
Vizio VQM75C 75 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV vs Samsung QN90F 50 inch Ultra HD 4K Smart Neo QLED TV (QN50QN90FAFXZA)
Samsung S95F 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (QN65S95FAFXZA) vs Amazon Fire TV 4-Series 55 inch Ultra HD 4K Smart LED TVSYLVOX Portable Series 27 inch Full HD Rolling TV Full Specs
General
| Model | RL27K1A6GA |
| Type | LED |
Display
| Size (Diagonal) | 27 in |
| Screen Resolution | Full HD, 1920 x 1080 pixels |
| Aspect Ratio | 16:9 |
Physical Design
| Dimensions With Stand | 398.78 (W) x 1290.32 (H) x 614.68 (D) mm |
Audio
| Number Of Speakers | 2 |
| Total Speaker Output | 20 W |
| Output Per Speaker | 10 W |
Smart TV Features
| Smart TV | Yes |
| RAM | 8 GB |
| Storage | 128 GB |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













