



Wobble X Series 50 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (WB50QDXGU2875T24)
$269.62 • View Prices • By Wobble
Wobble X Series 50 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (WB50QDXGU2875T24) price in United States starts from $269.62.
- Share
$269.62
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- 50 in, QLED TV
- 4K Resolution, 3840 x 2160 pixels
- Wifi, Ethernet
- Smart TV
- 80 W Output
- 16 GB Storage
- 3 HDMI Ports, 2 USB Ports
- Dolby Atmos
Wobble X Series 50 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (WB50QDXGU28… Specs
Group: $22,500 to $27,500
Display
- 50 inch DisplayLarge
- QLED Screen
- 4K Resolution, 3840 x 2160 pixelsAverage
- 60 Hz Refresh Rate
Audio
- Dolby Atmos
- 80 W Speaker Output
Connectivity
- 3 HDMI PortsAverage
- 2 USB PortsAverage
- 1 Headphone Port
- Ethernet
Smart Features
- Wifi, Bluetooth
- 16 GB Storage
Remote Features
- Internet Access on Remote
Design
- 112.7 mmThick
Wobble X Series 50 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (WB50QDXGU28… Price History
You can check the price history of Wobble X Series 50 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (WB50QDXGU2875T24) below. The current price is $25,999. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

Wobble X Series 50 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (WB50QDXGU2875T24) vs Wobble QD Series 50 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (WB50GTAW9602QD)
Sony BRAVIA 3 II 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-43XR30M2) vs Sony Bravia 3 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-43S30)
TCL QM6K 85 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (85QM6K) vs Samsung U8000F 85 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (UN85U8000FFXZA)
TCL QM6K 75 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (75QM6K) vs Samsung Q7F 75 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN75Q7FAAFXZA)
LG evo C4 77 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED77C4PUA) vs Sony BRAVIA 5 98 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (K-98XR50)
Samsung The Terrace LST9D 75 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN75LST9DAFXZA) vs Samsung S95F 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (QN65S95FAFXZA)Wobble X Series 50 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (WB50QDXGU28… Full Specs
General
| Model | WB50QDXGU2875T24 |
| Type | QLED |
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | 1 x TV, 1 x Remote Control, 1 x User Manual including Warranty Card, 2 x Stands, 2x AAA Batteries, 6 x Screws, 1 x Mini AV Cable, 1 x Power Cord |
| Launch Year | 2024 |
Display
| Size (Diagonal) | 50 in |
| Screen Resolution | 4K, 3840 x 2160 pixels |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
Physical Design
| Dimensions | 1120 (W) x 652.3 (H) x 112.7 (D) mm |
| Dimensions With Stand | 1120 (W) x 707.7 (H) x 267.4 (D) mm |
Audio
| Total Speaker Output | 80 W |
| Sound Technology | Dolby Atmos |
Connectivity
| USB Ports | 2 |
| HDMI Ports | 3 |
| RF Input (Analog Co-axial) Ports | 1 |
| Headphone/Speaker Output Ports | 1 |
| Optical Digital Audio Out | Yes |
| Ethernet | Yes |
Power Supply
| Power Consumption (Stand-by) | 0.5 W |
Remote Control
| Internet Access In Remote | Yes |
Smart TV Features
| Smart TV | Yes |
| Operating System (OS) | Google TV |
| APP Store Type | Google Play Store |
| Wi-Fi | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Storage | 16 GB |
| Supported Apps | Prime Video, Jio Hotstar, Netflix, YouTube, etc. |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













