
Xiaomi Redmi L32M6-RA 32-inch HD Ready Smart LED TV
$146.25 • Out Of Stock • By Xiaomi
Xiaomi Redmi L32M6-RA 32-inch HD Ready Smart LED TV price in United States starts from $146.25.
- Share
This TV is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$146.25
Search
Features
- 32 in, LED TV
- 1366 x 768 pixels
- Wifi, Ethernet
- Smart TV
- 2 Speakers, 20 W Output
- Quad core A35 CPU Processor, 1 GB RAM, 8 GB Storage
- 2 HDMI Ports, 2 USB Ports
- 178 ° Viewing Angle
OUT OF STOCK
Xiaomi Redmi L32M6-RA 32-inch HD Ready Smart LED TV Specs
Group: $12,500 to $17,500
Display
- 32 inch DisplayAverage
- LED Screen
- 1366 x 768 pixelsAverage
- 60 Hz Refresh Rate
- 178 ° Viewing Angle
Audio
- 2 Speakers
- 20 W Speaker Output
Connectivity
- 2 HDMI PortsAverage
- 2 USB PortsAverage
- Ethernet
Smart Features
- Wifi, Bluetooth
- Quad core A35 CPU Processor
- Mali G31 MP2
- 1 GB RAM, 8 GB Storage
Remote Features
- Internet Access on Remote
Design
- 75 W Input Power
Discuss
4 Comments Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

Sony BRAVIA 3 II 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-43XR30M2) vs Sony Bravia 3 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-43S30)
Samsung The Frame LS03C 32 inch Full HD Smart QLED TV (QN32LS03CB) vs TCL Q31K Series 32 inch Full HD Smart QLED TV (32Q31K)
Samsung Q60D 85 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN85Q60D) vs Panasonic W95A Series 85 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (85W95AP)
Samsung Q8F 85 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN85Q8FAAFXZA) vs TCL QM6K 85 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (85QM6K)
TCL S Class 32 inch Full HD Smart LED TV (32S350R) vs Samsung Q7F 75 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN75Q7FAAFXZA)
Samsung M80H 65 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (65M80H) vs TCL QM6K 65 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (65QM6K)Xiaomi Redmi L32M6-RA 32-inch HD Ready Smart LED TV Full Specs
General
| Model | L32M6-RA |
| Type | LED |
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | 1 LED TV, 2 Table Stand Base, 1 User Manual, 1 Remote Control, 4 Screws |
Display
| Size (Diagonal) | 32 in |
| Screen Resolution | HD Ready, 1366 x 768 pixels |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Viewing Angle | 178 ° Horizontal, 178 ° Vertical |
Video
| Video Formats Supported | MP4, WMV, AVI |
| Image Formats Supported | JPG,PNG, GIF |
Audio
| Audio Formats Supported | MP3, WAV, AAC |
| Number Of Speakers | 2 |
| Total Speaker Output | 20 W |
| Output Per Speaker | 10 W |
Connectivity
| USB Ports | 2 |
| HDMI Ports | 2 |
| RF Input (Analog Co-axial) Ports | 1 |
| Ethernet | Yes |
Power Supply
| Voltage Requirement | 100-240V |
| Power Consumption | 75 W |
Remote Control
| Internet Access In Remote | Yes |
Smart TV Features
| Smart TV | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Band Support | 2.4GHz/5GHz |
| Bluetooth | Yes |
| Processor | Quad core A35 CPU |
| Graphics Processor (GPU) | Mali G31 MP2 |
| RAM | 1 GB |
| Storage | 8 GB |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













